BMW, elektrikli SUV modeli iX3’ün üretimine Çin’de başladı

BMW, elektrikli SUV modeli iX3’ün üretimine Çin’de başladı

06 Ekim 2020 0 Yazar: ElektrikliOto

Şimdiye kadar yarı elektrikli otomobillere odaklanan birçok marka, artık tamamen elektrikli otomobil üretmeye zaman ayırıyor.

Bu markalarından biri olan Alman üretici BMW, yeni iX3 modeliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde BMW iX3 modelinin, seri üretimden önce tüm testleri başarıyla geçtiğini sizlerle paylaşmıştık.
ÜRETİM BAŞLADI

BMW’nin tamamen elektrikli ilk SUV modeli olacak Yeni BMW iX3’ün üretimine Çin’de başladı. Üretim, BMW’nin Çinli ortağı Brilliance Automotive ile birlikte Çin’in Şenyang kentinde normal motorlu X3’lerle birlikte gerçekleştiriliyor.

BMW iX3 ÖZELLİKLERİ

Çin’de üretilip hem yerel pazarda satılacak hem de tüm dünyaya dağıtılacak olan iX3’ün hedef aldığı öncelikli iki market ise Avrupa ve Çin olacak.

BMW iX3, firmanın 5.nesil yüksek voltajlı yeni bataryalarını kullanan ilk model olmasıyla da BMW için önem taşıyor. iX3’ün ardından BMW’nin i4 ve iNEXT adlı elektrikli otomobil modellerinin geleceği de biliniyor.

286 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 80 kWh bataryadan gücünü alacak yeni iX3, sürücülere 460 kilometrelik menzil sunacak. 180 km/s hıza ulaşabilecek yeni otomobil, aynı zamanda yarım saatte yüzde 80’e kadar hızlı şarj olabilecek.
2021’İN İLK AYLARINDA TÜRKİYE’DE

Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisiyle geliştirilen yeni BMW iX3, 2021 yılı ilk çeyreğinde Türkiye’ye gelecek.


Kaynak : https://www.ensonhaber.com/otomobil/bmw-elektrikli-suv-modeli-ix3un-uretimine-cinde-basladi

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: