BMW i8 Türkiye’de

BMW i8 Türkiye’de

24 Kasım 2012 0 Yazar: ElektrikliOto


Elektrikli araç BMW i Türkiyeye getirildi. Son dönemin en heyecan verisi otomobillerinden biri olan BMW i8. Getirilme sebebi ise BMW i8 Autoshow2012.

Muhteşem bir görünüşe sahip BMW i8’e izle izle doyamadık. Bu aracın gövde kısımlarında karbon-fiber kullanımı sayesinde hem hafif hemde dayanıklı. BMW i8 2014 yılında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, BMW i serisinin çağın gereksinimlerine her açıdan cevap verdiğini belirterek, “Bugün doğal kaynakların azaldığı ve mobil yaşamın hayatın her alanında etkin olduğu bir dünyada, tüm bu taleplere cevap verebilecek bir konseptin temsilcisi olan BMWi8′i sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Toplantıda konuşan BMW i Proje Yöneticisi Manuel Sattig ise gelişim ve dönüşümün birleşmesiyle geleceğin teknolojilerini yakalamayı başardıklarını belirterek, “BMWi ile sürdürülebilirlik konusunda yeni bir milat yaratmanın yanı sıra, bireysel mobilite konusunda da bir milat yaratıyoruz” dedi.

BMW i8 yenilikçi ve daha çok gelecek yıllara hitap eden bir seri. Yakıt ve tüketim olarakda gayet uygun. 100 kilometrede 3 litrenin altında yakıt tüketimi ve evsel prizlerden sarj edilebilen lityum iyon bataryası sayesinde ve elektrik motoru ile 35 kilometre kadar yol alabiliyor olması. BMW i8 gibi araçlar üretildiği sürece ulaşımda yeni çağlar atlatılacak gibi geliyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Arama:

  • bmw i8

Related Images: