TOYOTA’nın tekrar hayata geçireceği Supra modeli tamamen elektrikli mi olacak?

TOYOTA’nın tekrar hayata geçireceği Supra modeli tamamen elektrikli mi olacak?

20 Kasım 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Otomobil tutkunlarının merakla beklediği yeni Supra ile ilgili birçok iddia ortaya atılmıştı. Bu dedikodulara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Yeni Supra, tamamen elektrikli olabilir.

Japon otomobil üreticisi Toyota’nın bundan önceki senelerde en çok dikkat çeken politikası, yüksek performanslı spor araba modellerinin ucuz fiyatlara son kullanıcılarına ulaştırma hedefiydi. Geçtiğimiz aylarda bu politikanın son üyesi GT86’nın yankıları hala duyulurken yeni Supra’nın haberleri peşi sıra gelmeye başladı.

Yeni Supra’nın yine bu politika ile üretileceği zaten otomobil tutkunlarını sevindirmişti. Toyota Supra, markanın en çok tutulan spor araba modeli olmasının yanı sıra, yeni aracın tasarımında yapılan devrimsel değişiklikler de gerçekten göz kamaştırıcı.

Biliyorsunuz ki Toyota son senelerde hem motor sporlarında hem de binek otomobillerinde alternatif yakıt teknolojisi üzerinde büyük gelişimler kaydetti. Hibrid otomobilleri, elektrikli motorları ile ünlü Toyota’nın yeni Supra’sı da neden bu seriye ortak olmasın?

İlerleyen günlerde yetkili firmadan gelecek resmi bir açıklama ile yeni Toyota Supra’nın ne tarz özelliklere sahip olacağını sizlere duyuracağız. Şimdilik elimizde bulunan detaylar söylentiden ibaret.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: