Citroen Cenevre Fuarına Damgasını Vuracak!

Citroen Cenevre Fuarına Damgasını Vuracak!

28 Şubat 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

1.6 lt motorlu 256 beygirlik ‘’DS4 RACING CONCEPT’’ aracının yanı sıra Citroën’in ilk dizel hibrit modeli olan DS5 Hybrid4 , Citroën’in yeni Crossover ürünü C4 Aircross, Citroën C3 Red Block, yenilenen C1 ve Berlingo modelleri otomotiv tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor…

Citroën otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sektörde çıtayı yükselten yaratıcı teknolojisini sergilemeye hazırlanıyor. Tüm Dünya’da DS serilerinin satış rakamı 180.000 adede ulaşırken Citroën, otomotiv tutkunları ile buluşturmaya hazırlandığı yeni DS modelleri ile bu başarısını sürdürmeyi hedefliyor. Citroën’in ilk dizel hibrit modeli olan DS5 Hybrid4, teknolojik yeniliği sergilerken; DS4 Racing Concept de, Citroën’in her kulvarda iddiasını göz önüne seriyor.

Citroën’in yeni Crossover ürünü C4 Aircross da fuarda sergilenecek Citroën modellerinden biri olacak. Bunun yanında Citroën C3 Red Block, yenilenen C1 ve Berlingo modelleri de Cenevre Fuarı’nda sergilenecek Citroën ailesinin temsilcileri arasında yer alıyor.

Citroën fark yaratan ve ortalama CO2 oranını yılda 5 g/km düşürmesine olanak sağlayan motor teknolojileri (e-HDi micro- hybride, full elektrikli ve full hibrit dizel teknolojileri) ve Citroën C5, C6 üzerinde mevcut olan ayrıcalıklı Hydractive süspansiyon teknolojisini de 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda vitrinine çıkarıyor.

Çevre dostu ve sıra dışı teknolojik özellikleri ile CITROËN’in “Créative Technologie” sloganını tam anlamıyla yansıtan Tubik konsept aracı da Cenevre’de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Yüksek beklentilere hitap eden Tubik, seyahatlere tat katmayı vaat ediyor.

6 ve 7 Mart’ta düzenlenecek olan basın günleri ile başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda Citroen araçlarını 6 numaralı stantta görebilirsiniz.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: