Daihatsu Pico

Daihatsu Pico

03 Aralık 2011 2 Yazar: ElektrikliOto

Geçtiğimiz aylarda Avrupa pazarından çekileceğini açıklayan Japon üretici Daihatsu anavatanında ilginç konsept modeller sergilemeye devam ediyor. Bu konseptlerden birisi de kalabalık şehir hayatında sürücüsüne kolaylık sağlayacak olan minik bir elektrikli

Geçtiğimiz aylarda Avrupa pazarından çekileceğini açıklayan Japon üretici Daihatsu anavatanında ilginç konsept modeller sergilemeye devam ediyor. Bu konseptlerden birisi de kalabalık şehir hayatında sürücüsüne kolaylık sağlayacak olan minik bir elektrikli araç.

İki kişilik bir otomobil olan Pico geniş cam yüzeyleri ve dar yapısıyla şehir trafiğinde hem iç mekan ferahlığını hem de hareket kolaylığını bir arada sunuyor. LED teknolojisi kullanan aydınlatma grubu ve aracın dört bir yanını saran, renk değiştirebilen dijital bilgi şeridi ilginç özellikleri arasında sayılabilen Pico’nun kapıları yukarıya doğru açılıyor.

İç mekanı, kullanılan açık renklerle daha da ferah bir hale gelirken gösterge tablosu ve sağda bulunan büyük kontrol ekranı aracın bütün bilgilerini sürücüye aktarıyor. Vites kolu kokpitin solunda bulunan otomobil gelişmiş bir radar sistemiyle yollarda kendi başına dolaşabilecek beceriye de sahip.


Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: