FullCharger Comwex Fuarına da elektrikli araç şarj istasyonu kurdu

FullCharger Comwex Fuarına da elektrikli araç şarj istasyonu kurdu

03 Aralık 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

-Global Lider FullCharger , Ford ve Karsan standlarında 2 istasyon daha açtı.

-2021 yılında Türkiye’de 4 milyonun üzerinde elektrikli araç olacağı , bu araç parkına ise yaklaşık 200.000 şarj istasyonu ile hizmet verileceğini öngören FullCharger, 2012 yılı sonuna kadar 4.720 istasyona ulaşmayı hedefliyor.

– T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Google ve Apple gibi global şirketlerin otoparklarında da hizmet veren FullCharger ağını incelemek üzere A.B.D.’de bulunuyor.

24 – 27 Kasım tarihlerinde TÜYAP’ta gerçekleşen ve iki yılda bir düzenlenen Comvex İstanbul Ticari Araçlar , Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda , elektrikli araç şarj istasyonu işletmeciliğinde global lider olan FullCharger da yer aldı.

KARSAN:Comvex Fuarında sergilenen Karsan üretimi elektrikli minibüs ve FullCharger istasyonu.FullCharger, Ford ve Karsan standlarında sergilenen elektrikli hafif ticari araç ve minibüsleri, Fuar sırasında şarj ederek , ziyaretçileri elektrikli araç kullanımı konusunda bilgilendirdi.

Elektrikli araç şarj istasyonu işletmeciliğinde global lider olan FullCharger, Türkiye’de de sektörü öncü ‘ rolüyle geliştiriyor.

Türkiye ve bölgede 1985 şarj istasyonu ile hizmet vermekte olan FullCharger , Türkiye’de gerçekleşen ve elektrikli araç sergilenen bütün fuar ve etkinliklere katılan tek şarj istasyonu işletmecisi olma özelliğini Comvex Fuarı’nda da sürdürdü.

FullCharger, 2010 yılında gerçekleşen Auto Show’da da, Ford, Mitsubishi, Fiat , Chery standları ile İstanbul Fuar Merkezi’nin açık otoparkına kurduğu toplam 10 istasyon ile Türkiye’nin en büyük şarj istasyon ağını gerçekleştirdi.

FullCharger, İstanbul , Kocaeli , Ankara , Eskişehir , Antalya Büyükşehir Belediyesi gibi belediyelerin de bulunduğu 24 belediye ve , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Marmara Üniversitesi gibi kurumlarla da işbirliği geliştirdi.

Merkezi Paris’te bulunan ve dünyanın 5 kıtasında 119 şehir ve FORD:Comvex Fuarında sergilenen elektrikli Ford Transit ve FullCharger istasyonu24 ülkede şarj ‘ Charge Point ‘ ağı altında işletmecilik yapan FullCharger, Oyak Renault’nun Bursa fabrikası ile Genel Müdürlük otoparkına da şarj istasyonu kurdu.

FullCharger’ın , ‘ Ülke Operatörü’ kimliği ile, elektrikli araç kullanacak kişilere, yüksek teknolojiye dayalı ve güvenilir bir şekilde, uygun ekonomi avantajlarıyla hizmet verme kararlılığında olduğunu vurgulayan Network Geliştirme Yönetmeni Çisem Angar ; ‘ 2012 yılı itibarıyla 256 iş ortağımızla birlikte Türkiye’nin öncü şirketi olma misyonumuzu da güçlendirerek yola devam edeceğiz. Elektrikli araç şarj istasyonu network işletmeciliğinde iş fırsatlarını yerel girişimcilere açık bir modelde geliştiriyoruz. Ülke Operatörü olarak yerelleştirmeye verdiğimiz önem , teknolojik gücümüzü de pekiştirecektir ‘ dedi.

2021 yılında Türkiye’de 4 milyonun üzerinde elektrikli araç olacağı , bu araç parkına ise yaklaşık 200.000 şarj istasyonu ile hizmet verileceğini öngören FullCharger, 2012 yılı sonuna kadar 4.720 istasyona ulaşmayı hedefliyor. FullCharger Network Geliştirme Yönetmeni Çisem Angar , ‘ Elektrikli araç sahibi bir kişi, Türkiye’ye Bulgaristan veya Yunanistan’dan giriş yapana dek FullCharger istasyonlarını kullanarak seyahat edebileceği gibi, 2012 sonunda Türkiye içinde de Sinop’tan Hatay’a , Edirne’den Van’a FullCharger istasyonlarından hizmet alarak yoluna devam edebilecektir. ‘ şeklinde konuştu.

FIAT:AutoShow 2010’de Fiat standında sergilenen elektrikli Doblo ve Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimenler, Fiat CEO’su Ali Pandır ve Fiat Genel Müdür Yardımcısı Okan Baş.Angar; belediyeler , ticari araçlar ve filoların elektrikli araç konusunda FullCharger ile beraber ciddi hazırlıklar içinde olduklarını vurgulayarak , ‘ Ülke Operatörü olarak 10 yılda 3 milyar 800 milyon euroluk bir yatırım ve işletme giderini yapmak, yönetmek gibi bir yaklaşımdayız. Araç sahipliği ve kullanımı konularında adeta bir devrim yaşanacak olan bu alanda FullCharger, otomotiv ve petrol dağıtım sektörü ile alışveriş merkezlerinden gelen talepleri , dünya genelinde uyguladığı modeli ile kalıcı bir hizmet ağına dönüştürmektedir.’ şeklinde konuştu.

‘Charge Point ‘ ağı altında işletmecilik yapan global lider FullCharger teknolojik işbirliği içinde bulunduğu Silikon Vadisi kökenli Coulomb Technologies ile Avrupa , Afrika ve Ortadoğu ülkelerini içeren geniş bir coğrafyada beraber hareket ediyor.

T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Google ve Apple gibi global şirketlerin otoparklarında da hizmet veren FullCharger ağını incelemek üzere A.B.D.’de bulunuyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: