Elektrik Motoru Şimdi de Klasik Arabalarda…

Elektrik Motoru Şimdi de Klasik Arabalarda…

08 Nisan 2013 2 Yazar: yasar akyildiz

 

ZelectricBug altyapılı ekip prototipi elektrik enerjisi ile çalışacak  VW’nin klasik araba ikonu olan Beetle’a  elektrik  motoru adapte etmek için kolları sıvadılar.
Ekibin amacı , 50′ ler ve 60′ ların meşhur klasiklerini  elektrikli araçlara dönüştürmek ve daha çevreci bir dünya oluşturabilmek adına iyi işler yapmak.  Şirket bu yaza konvert ettikleri arabaları satışa çıkaracakları haberini verdiler.

Bataryalarındolum süresi  4-8 saat arası olup  bu süre  şarj aletine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Araç 120 veya 220 voltluk prizler ile şarja takılabilir.
Zelectric,  RedBug#1 prototipi 180 Amp-saat lityum iyon pil ile bağlantılı HPEVS AC-50 elektrik motoru tarafından güç iletimini sağlamaktadır.
Klasik arabaya kişisel arz ve taleplere göre de değişen bu arabada fiyat aralığı $45,000 and $60,000  olarak belirlenmiş.
ZelectricBug 80-100 mil arası tam şarj ile kullanım mesafesi hedefliyor. Zelectric şirketi,  farklı klasik araba modellerinde de çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: