Yeni Lexus NX Kompakt Crossover hibrit modeli

Yeni Lexus NX Kompakt Crossover hibrit modeli

08 Nisan 2013 0 Yazar: yasar akyildiz

Lexus, yeni nx  kompakt crossover hibrit modeli  ile kasım ayında sahneye çıkmaya hazırlanıyor. $46,310’dan  başlayan satış fiyatı ile tüketicinin ilgisini çekmeye çalışıyor.

Küçük-orta boyutlu premium SUV’ların estetik görünümleri ve ilgi çekmesinden dolayı olsa gerek , Lexus gelecek yıl Geneva şovda üretime geçecek şekilde planladığı SUV üzerinde hibrit tasarım girişimi ile hibrit kategorisinde söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

Lexus yetkilileri tarafından verilen bilgilere göre yeni model, Toyota RAV4 platformuna göre düşünülüp, Lexus IS300h ve ES300h ‘de bulunan benzer bir hibrit motor tertibatı kullanılacağı belirtildi. Referans alınan  şehir/otoyol kategorisinde bu araçlarda 2.5lt benzin kapasiteli 4 silinirli motor hibrit sisteme  dönüştürülmüş olup  200hp beygir ve 40 mpg(yani 100km’de 7.1 lt) kullanılabilirlik kapasitesine sahiptir.
Ayrıca söylentilere göre nx’in  hibrit version haberinin yanında  , Lexus , ilk defa turbo- şarj sistemi kullanarak bu inovasyonu “nx” modeli üzerinde  deneyeceği söylentileri de gündemde.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: