Elektrikli araçlar için şarj istasyonu açıldı

Elektrikli araçlar için şarj istasyonu açıldı

25 Haziran 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

üketicinin büyük bir merakla beklediği elektrikli otomobiller henüz ülkemizde seri satışa sunulmadı. Ancak bu konudaki alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Elektrikli araçlar için Ankara’da kurulan ilk şarj istasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün tarafından açıldı.

Şarjını doldurdu. Direksiyon başına geçti. Önce kısa bir şehir turu attı ardından elektrikle çalışan otomobili herkese tavsiye etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra elektrikli otomobile bir destek de Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’den geldi.
Bakan Ergün elektrikli araçlar için yapılan ilk şarj istasyonunun açılışını gerçekleştirdi. Aracı test eden Sanayi Bakanı, bu araçlardan bakanlık için 5 adet sipariş verdi.
Pahalı yakıt sorununu ortadan kaldıracak olan bu otomobiller, 100 kilometrelik yolu sadece 2 buçuk liralık elektrikle kat ediyor.
Çevre dostu hibrit otomobiller, henüz test aşamasında. Önümüzdeki aylarda satışa sunulacak ve vatandaşlar tarafından da büyük ilgiyle karşılanması

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: