Elektrikli BMW’ye yoğun ilgi var

Elektrikli BMW’ye yoğun ilgi var

23 Şubat 2015 0 Yazar: ElektrikliOto

2014 yılının Eylül ayından bu yana sadece Borusan Oto Ataşehir’de satışlarını sürdüren elektrikli BMW i markasına Türk tüketicilerden yoğun ilgi görüyor. Borusan Ankara’da da elektrikli araç satma kararı aldı.

Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya,Türkiye’yegelişinin üzerinden henüz 5 ay geçmiş olmasına rağmen, Ocak ayı sonu itibariyle 50adetlik satışı geçtiklerini söyledi. BMW i markasına gösterilen yoğun ilgi ve satış adetlerinden son derece memnun olduklarını dile getiren Sakarya özellikle BMW i8 modeline yoğun talep olduğunu ve hali hazırda toplam 20 adetin üzerindesipariş bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Uğur Sakarya ayrıca, şuan için sadece Borusan Oto Ataşehir’de satılmaya devam eden BMW i elektrikli otomobillerin, 2015 yılının ikinci çeyreği içerisinde İstanbul’da BorusanOto Avcılar, Borusan Oto İstinye ve Ankara’da Borusan Oto Balgat şubelerinde de satışına başlanacağını açıkladı.

Sadece elektrikli motoru ile 170 beygir güç üreten ve tüm özellikleriyle şehir içi mobilitenin geleceği olarak tasarlanmış BMW i3, yenilikçi tasarımının yanında geniş iç hacim sunuyor. BMW i3′ ün menzili eco pro+ modunda 200 km’ye kadar yükseliyor.

BMW i8 ise hem benzin hem elektrikli hibrit güç ünitesi ile toplam 362 beygir güç üretirken, 0-100 km hızlanmasını 4.4 saniyede gerçekleştiriyor ve ortalama sadece 2.1 litre/ 100 km yakıt tüketimi ile rakipsiz olduğunu gözler önüne seriyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: