İşte Apple’ın Ser Verip Sır Vermediği Elektrikli Otomobili!

İşte Apple’ın Ser Verip Sır Vermediği Elektrikli Otomobili!

22 Şubat 2015 0 Yazar: ElektrikliOto

Apple firması Telefon,tablet ve akıllı saat derken şimdide elektrikli otomobil üretim,ne başlıyor. Apple’ın yeni projesi daha çokça konuşulacağa benziyor.

SIRADA OTOMOBİL VAR

Bir süredir elektrikle çalışacak araba üretmek için çalışmalar yürüttüğü öne sürülen Apple’ın bu projesi hakkında yeni iddialar var. Bloomberg’in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ABD merkezli teknoloji devi, 200 kişilik bir ekibin üzerinde çalıştığı söz konusu aracı 2020’ye kadar piyasaya sürmeyi planlıyor.

APPLE GİZLİ TUTUYOR

Apple’ın gizli tuttuğuna inanılan ‘Titan’ isimli projesi ilk olarak Wall Street Journal tarafından gündeme getirilmişti. Apple, iddia edildiği gibi bu sektöre adım atarsa dişli rakiplerle boy ölçüşmek zorunda kalacak. Benzer bir model üzerinde çalışan Tesla Motors Inc. ve General Motors Co’nun bu araçlarının 2017’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Araçların ise 300 kilometre menzile sahip olacağı düşünülüyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: