Elektrikli Otomobiller İçin Protokol İmzalanacak

Elektrikli Otomobiller İçin Protokol İmzalanacak

14 Ekim 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Büyükşehir Belediyesi, şimdi de kentin havasını temizleyecek önemli bir protokole imza atıyor.

Türkiye’nin sanayi kenti görünümünden yeşil ve mavinin kucaklaştığı ender şehirlerden biri haline gelen Kocaeli’nde değişim yeniliklerle sürüyor. Kurduğu arıtma tesisleri, havadan ve denizden denetimleriyle Körfez’i yeniden maviye boyayan ve milyonlarca ağaç dikerek kente nefes aldıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şimdi de kentin havasını temizleyecek önemli bir protokole imza atıyor.

ŞARJ ALTYAPISI VE İŞLETİM SİSTEMİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Renault A.Ş. 2012 yılında kullanılmaya başlayacak olan elektrikli otomobillerin Kocaeli’de eş zamanlı olarak kullanılması için gerekli şarj alt yapı ve işletim sistemlerinin uygulanmasına yönelik karşılıklı işbirliği protokolü imzalayacak. Protokol ile geleceğin otomobilleri olarak değerlendirilen elektrikli araçların Kocaeli’de yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

PROTOKOL ÇARŞAMBA GÜNÜ İMZALANACAK

12 Ekim Çarşamba günü saat 14.30’da Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan imza törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu katılacak.

http://www.haberler.com/elektrikli-otomobiller-icin-protokol-imzalanacak-3051551-haberi/

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: