Yeni Peugeot görücüye çıktı

Yeni Peugeot görücüye çıktı

10 Ekim 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Peugeot Basın ve Halkla İlişkiler Direktörü Elçin Uğuzluoğlu, ”Dünyanın ilk hibrid dizel crossover modeli Peugeot 3008 Hybrid4, çevre sorumluluğu ile sürüş keyfini bir arada sunuyor” dedi.
Peugeot’nun 3008 Hybrid4 modelinin basın tanıtımı, Fransa’nın Dinard kentinde yapıldı.

Uğuzluoğlu, burada yaptığı açıklamada, Peugeot’nun, 3008 HYbrid4 modeliyle sürüş özgürlüğü ve heyecanı konusunda önemli bir yeniliğe imza attığını belirtti.

3008 HYbrid4 modelinin, düşük emisyon özelliğiyle çevre dostu olduğunu ifade eden Uğuzluoğlu, otomobilin motor ve yakıt özelliklerine ilişkin şu bilgileri verdi:

”İçten yanmalı bir motor olan 120 kW (163 bg) gücündeki 2.0 l HDi FAP;ın, maksimum 27 kW (37 bg) kapasiteli elektrikli bir motorla eşleştirilmesini ifade eden Hybrid4 sayesinde 3008 crossover modelinde 4 tekerlekten çekiş, 200 bg’lik güç, sıfır salımlı araç (ZEV) modu ve 100 kilometrede 3,8l yakıt tüketimi ile 99 g/km’den başlayan CO2 salımı elde ediliyor. Peugeot’nun hibrit dizel seçimi, hem tüketimin yüzde 35 oranında azaltılmasını sağlıyor hem de çevreye saygı konusunda güçlü beklentiler ile yepyeni sürüş heyecanlarının bir araya gelmesinin mümkün olduğunu kanıtlıyor.

3008 HYbrid4’ün tüketimi yüzde 35 oranında azaltılmış olup, bu sonuç, bu boyutta, üst düzey donanım özelliklerine sahip ve böylesi performanslar sunan bir otomobil için devrim niteliği taşıyor. Ayrıca, birinci sınıf sürüş özellikleriyle birleşen üst düzey performans; ZEV, 4WD (4 çeker), Sport, Auto olmak üzere dört farklı sürüş şekli arasında seçim olanağının sağladığı kullanım özgürlüğü ve kolaylığı; sadece elektrikli modu kullanma olanağı ile sessizlik; dört tekerlekten çekişin sağladığı güven duygusu ve 99 g/km’den başlayan CO2 salımları ile çevreye saygı gibi birçok boyutuyla kendini ortaya koyan yepyeni sürüş duygularını ifade ediyor.”

Uğuzluoğlu, ”Dünyanın ilk hibrid dizel crossover modeli Peugeot 3008 Hybrid4, çevre sorumluluğu ile sürüş keyfini bir arada sunuyor” dedi.

Bu modelin, 2011 sonbaharında ilk olarak Batı Avrupa’da satışa sunulacağı, satış bedelinin ise 35 bin 200 Avro’dan başlayacağı kaydedildi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: