ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER İÇİN ŞARJ ÜNİTESİ KURULACAK

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER İÇİN ŞARJ ÜNİTESİ KURULACAK

22 Aralık 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, dünyanın artık güneş enerjisi ve elektrikle çalışan aletlere yöneldiğini belirtti. Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak elektrikli otomobiller için şarj ünitesi kurulacağını belirtti.
19 Aralık 2011 09:14

Bir otomobil firmanın açılışında gördüğü elektrki otomobili inceleyen Melikgazi belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak elektrki otomobiller için şarj ünitesi kuracaklarını belirtti.

Başkan Büyükkılıç şöyle devam etti. Türkiye’mizde bu konu az konuşuluyor yurt dışında oldukça mesafe alınmış durumda dünya artık güneş enerjisinden faydalanmanın yollarını arıyor, bunun avantajı fiyat olarak ucuz, çevre kirliliği yok gürültü kirliliği yok, Türkiye’de teşvik amacıyla ÖTV’si %3 şu anda artık çağın gidişatı elektrikli otomobillere doğru gidiyor. Elektrikli otomobiller için şarj üniteleri kuruluyor bizde Melikgazi belediyesi olarak bu konuda ilk adım atmayı düşünüyoruz belediyemiz yanına yapımı devam eden katlı otopark inşaatımız bitince oraya bir şarj ünitesi kurmayı planlıyoruz dedi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: