Elektrikli otomobiller yok satıyor!

Elektrikli otomobiller yok satıyor!

06 Ocak 2014 0 Yazar: ElektrikliOto

Son günlerde benzin, LPG ve dizele yapılan zamlar, elektrikle çalışan araçlara ilgiyi artırdı.

Çin malı elektrikli araçların Ege bölge bayiliğini Kütahya’nın Simav ilçesinden yöneten İbrahim Gök (52),son 15 gün içerisinde elindeki 7 araçtan 5’ni sattığını, kalan 2 aracı almak isteyen vatandaşların sayısının da giderek çoğaldığını söyledi.

Vatandaşların elektrikle çalışan ucuz araçlara olan ilgisinin son günlerde arttığını vurgulayan Gök, elinde kalan iki kişilik elektrikli araçların fiyatının 18 bin lira olduğunu ve vatandaşlara cazip geldiğini söyledi.

Elektrikle çalışan araçlarla 160 kilometre yol yapılabildiğini ifade eden Gök, “Vatandaşlar şimdilik elektrikle çalışan araçları şehir merkezinde kullanmak üzere tercih ediyor. 160 kilometre yol katettikten sonra aracının aküsünü evinde 6 saat şarj ettikten sonra yoluna tekrar devam edebiliyor” dedi.

Elektrik ile çalışan araçların satışının artması için karayollarında benzinlik gibi akü şarjı yapan işletmelerin çoğalması gerektiğini vurgulayan Gök, “Vatandaşın ilgisi şimdilik çok güzel. Araçları teşhir ettiğim iş yerimin önü her gün ana baba günü gibi oluyor. Özellikle bayanlar daha çok ilgi gösteriyor. Sebebi de araçların hız sınırının en fazla 60 kilometre olması. Köy ve beldelerde öğretmenlik yapan bayanlar Çin malı elektrikli araçları daha çok tercih ediyor” dedi.Vatandaşın yüksek ilgisi yüzünden üretici firmaya yeni siparişlerde bulunduğunu ifade eden Gök, “Birkaç gün içerisinde 4 kişilik, 2 kişilik ve kamyonet tarzı yeni araçlarımız elimizde olacak” şeklinde konuştu.

Test sürüşü yapan Bahar Sünbül (21), “Çok beğendim. Mini oluşu park sorununu ortadan kaldırıyor. Üstelik her türlü konfora da sahip. 160 kilometre yol yaptıktan sonra aküsünü şarj etmenin bedelinin 1 lira olması bizim için önemli bir ayrıcalık. Satın almak için şartlarımı zorlayacağım” dedi.Ahmet Sünbül (48), ”Kızım az önce test sürüşü yaptı. Çok beğendi. Ben de çok beğendim. Şehir merkezinde kullanmak için çok müsait” şeklinde konuştu.Faruk Bozan (50) ise, “Sessiz, çevreci ve ekonomik olması çok önemli” diye konuştu.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: