ELEKTRİKLİ RENAULT FLUENCE TÜRKİYE’DE ÜRETİLECEK.

ELEKTRİKLİ RENAULT FLUENCE TÜRKİYE’DE ÜRETİLECEK.

04 Eylül 2010 0 Yazar: ElektrikliOto

Renault, 2011 yılından itibaren podyuma çıkaracağı Fluence’ın elektrikli versiyonunu Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretecek.

Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Zoé Z.E. Konsept, Kangoo Z.E. Konsept, Twizy Z.E. Konsept ve Fluence Z.E. Konsept kavram araçlarının çizgileri altında tanıtımı yapılan Renault’nun ilk dört elektrikli modeli, halen Fransa’daki Technocentre Ar-Ge ve Mühendislik merkezinde geliştirilme aşamasında bulunuyor. Ancak, Renault şimdiden bu araçların üretim ve satışı için gerekli hazırlıkları yapıyor. Fluence’ın gelecekteki elektrikli versiyonu için Bursa’daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları seçildi. Renault, yatırımların verimliliğini artırmak ve üretime geçiş süreçlerini hızlandırmak amacıyla elektrikli versiyonların üretim merkezlerini seçerken bu araçların termik versiyonlarının üretildiği tesisleri tercih etti. Bu seçim, Gruba hem endüstrileştirme sürecini hızlandırma, hem de yüksek kaliteli üretim imkanı sunacak.

2011 YILINDAN İTİBAREN %100 ELEKTRİKLİ VE SIFIR SALIMLI* EKSİKSİZ BİR ARAÇ GAMI

Elektrikli otomobil, herkese sıfır salımlı* ulaşım imkanının sunulmasını sağlayan, çığır açıcı bir çözümdür. Renault eco² çevre politikasıyla uyumlu Renault Z.E. elektrikli otomobiller anlamlı çevreye saygılı veya çevreyle dost ilerlemeleri sağlamak amacıyla toplumun her kesiminin satın alabilmesi için tasarlandı.

2011 yılında, herkesin erişebileceği elektrikli Renault otomobiller seri olarak üretilip satılmaya başlanacak.

* kullanımda sıfır salım

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: