Güneş Sigorta’dan yüzde 100 elektrikli motora yüzde 100 güvence: Yeşil Kasko

01 Ağustos 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Güneş Sigorta, elektrikli araçlara özel olarak geliştirdiği Yeşil Kasko ile, yüzde 100 elektrikli motora yüzde 100 güvence sunuyor. Güneş Sigorta, Yeşil Kasko kapsamında elektrikli araçları, Türkiye’de ilk kez bataryaları ile birlikte sigortalıyor.

Otomotiv pazarının en çevreci ürünü olan elektirikli araçlar artık Güneş Sigorta güvencesinde. Çevre dostu Güneş Sigorta, Türk sigorta sektöründe bir ilki gerçekleştirerek oluşturduğu kasko paketi “Yeşil Kasko” ile elektrikli araçlara yüzde 100 güvence sunuyor. Yeşil Kasko Paketi’nde elektrikli araçlar, bataryaları ile birlikte sigortalanıyor ve çarpmadan çalınmaya, terör olaylarından sele kadar birçok riske karşı teminat altına alınıyor.

“Sigortalılarımızın yarınki beklentilerini bugün karşılayabilmek için çalışıyoruz”

Elektrikli araçları tercih ederek çevre bilincini gösterenlerin yanlarında yer almak için özel olarak geliştirdikleri Yeşil Kasko’yu son derece önemsediğini ve ürün geliştirme sürecinin her aşamasında bilfiil bulunduğunu belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, “Teknolojinin gelişimi ve globalleşme ile birlikte tüm dünyada tüketici eğilimleri her gün değişiyor, beklentiler farklılaşıyor. Bu nedenle biz de her gün sigortalılarımızın şu an belki farkında bile olmadıkları olası riskleri düşünerek kendimizi geliştiriyor ve değişen yaşam koşullarına göre karşılaşabilecekleri riskleri teminat altına alacak ürünlerle karşılarına çıkmak için çalışıyoruz. Açıkçası yarın oluşacak beklentilerini bugünden karşılayabilmek için ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Yeşil Kasko da bu bakış açımızın bir yansıması. Daha yeşil bir gelecek için elektrikli araç kullanımı büyük önem taşıyor. Önümüzdeki dönemde öneminin daha da anlaşılacağını ve ilginin artacağını düşünüyorum” dedi.

Kuruldukları günden bu yana, doğal kaynakların doğru kullanılması ve çevrenin korunması konularına duyarlılıkla yaklaştıklarını belirten Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kendimizi yalnızca gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile sınırlamıyoruz. 3 yıldır elektriğimizin bir bölümünü karşıladığımız Güneş Enerjisi Santrali projemiz ve desteklediğimiz İTÜ Güneş Arabası Takımı’nın yanında, bu duyarlılık çalışanlarımızdan binamıza, şirketimizin genlerine işlemiş durumda. Çevreye verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak sigorta sektöründe bir ilk olan Yeşil Kasko’yu pazara sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Gerek geliştirdiğimiz ürünler gerek gerçekleştirdiğimiz projelerle geleceğe yatırım yapmaya, daha güvenli yarınlar yaratılması için çalışmaya devam edeceğiz.”

Güneş “Oto Yardım Hizmetleri” ile de çevre dostlarının yanında

Güneş Sigorta, Yeşil Kasko kapsamında “Oto Yardım Hizmetleri” ile de sigortalılarının yanında yer alıyor. Elektrikli araç sahipleri, araç çekiminden lastik değişimine, ikame araçtan yol yardıma kadar birçok hizmetten faydalanabiliyor.

Bilgi için: Kurumsal İletişim Uzmanı / Ayçe Yılmaz / 0212 355 68 62

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: