Hibrid Peugeot 508 RXH günışığına çıktı

Hibrid Peugeot 508 RXH günışığına çıktı

12 Temmuz 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Dizel hibrid motoru ve üst gam şık tasarımı ile SUV dünyasının orijinal vizyonunu yeni 508 RXH modelinde bir araya getiren Peugeot, şimdi müşterilerine daha da yoğun bir sürüş keyfi sunuyor.

Peugeot ürün gamındaki modern ve farklı yükselişi ortaya koyan bu yeni model gün ışığına çıkıyor. 508 RXH’in tarzı ve HYbrid4 yenilikçi motor seçeneği, özgürlük ve sürüş keyfinin bu sınıfta görülmemiş bir şekilde birleştirilmesini sağlayan 200 hp güç, 4 tekerlekten çekiş, % 100 elektrikli mod, kilometrede 100 gramın altında CO2 emisyonları gibi özellikler kazandırıyor. Peugeot RXH’ın dünya prömiyeri Eylül ayında düzenlenecek olan Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılacak.
Göz alıcı zarifliği, seçkin dış görünüşü ve üst düzey standartları ile beğeni gören 508 Sedan ve SW’nun 2011 ilkbaharındaki lansmanından sonra, 508 RXH Peugeot markasının “Premium” imajını bir kez daha yükseltiyor ve markanın teknolojik, çevreye saygılı öncülüğünü pekiştiriyor.
Duruşu ve özel tasarımı ilk bakışta aracın SUV dünyasına ait olduğunu gösteriyor. Eşsiz ve seçkin tarzı, yükseltilmiş ve genişletilmiş gövdesiyle olduğu kadar, bu yeni versiyon aynı zamanda, daha da dışa vurumcu tasarımlı dalgalı radyatör ızgarasının her iki yanında 3 pençe izini çağrıştıran, gece olduğu gibi gündüz de etkin LED’li farlarının somutlaştırdığı benzersiz görsel imzasıyla da farklılaşıyor.
Aracın özel karakterini güçlendirmek üzere, 508 RXH’in iç mekanı bakır rengi dekorları ya da alkantra deri döşemesinde olduğu gibi, ayırt edici renkler ve kaliteli malzemelerle tamamen özgün bir görüntü sunuyor.
Araç tek bir donanım ve finisyon seviyesi ile sunuluyor. Bu seviye otomobilin üst gam ve teknolojik konumuyla uyum içinde. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, elektrikli ön koltuklar, head up ekranı, 18” jantlar, camlı panoramik tavan, koyu renkli akustik lamine yan camlar, WIP Nav Plus radyonavigasyon gibi zengin standart ekipmanlarla donatılmış olan araç yolcularını özenle, incelik ve yüksek bir konfor seviyesiyle ağırlıyor.
Sadece dünyanın ilk dizel hibrid motor seçeneği 2.0 l HDi FAP HYbrid4 güç ünitesi ile sunulan 508 RXH, sürüş keyfi ve değişim özgürlüğü ile eşanlamlı. 147 kW (200 hp) maksimum güç, 4 tekerlekten çekiş ve 450 Nm’lik maksimum tork ile 508 RXH her türlü yol koşulunda tüm kullanım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlandı. Araç ayrıca şehir içinde kullanım için ideal, yakıt tüketimini karma devirde 100 kilometrede 4,2 litrenin altına, emisyonları kilometrede 109 gram CO2 emisyonunun altına düşüren %100 elektrikli kullanım modu da sunarak, bu segmentte yepyeni perspektifler açıyor.
3008 HYbrid4’ün de birkaç hafta içinde yapılacak olan uluslararası lansmanı ile, birçok modelinde HYbrid4 teknolojisini sunacak olan Peugeot, sürüş keyfi ve çevreyi koruma alanında çığır açan yenilikçi stratejisini sürdürüyor.
508 RXH Eylül 2011’de Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerinde tanıtıldıktan sonra, 2012 ilkbaharından itibaren Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: