Hybrid Golf, vitrine çıkıyor

Hybrid Golf, vitrine çıkıyor

23 Şubat 2014 0 Yazar: ElektrikliOto

Volkswagen, plug-in hibrid hatchback versiyon Golf GTE’yi Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak.

Volkswagen, plug-in hibrid hatchback versiyon Golf GTE’yi Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak.

Golf ’un sportif versiyonları GT, GTI ve GTD modellerinin tasarımından izler taşıyan GTE geliştirilmiş yakıt ekonomisiyle birlikte performans konusunda da oldukça iddialı.

GTE’de 148 HP’lik 1.4 litre TSI benzin motoruyla birlikte 101 HP’lik bir elektrik motoru yer alıyor. Benzinli ve elektrikli motorlarla birlikte karma kullanımda 201 HP güce ulaşabilen otomobil 350Nm’lik oldukça yüksek bir tork değerine sahip.

Otomobil, 8.8 kWh sıvı-soğutmalı lityum-iyon pilleri sayesinde, EV modunda saatte 130 kilometre hıza ulaşarak 50 kilometre mesafe gidebiliyor. Volkswagen’in bir çok yeni modelinde de uygulanan MQB mimarisini kullanılan GTE, bin 524 kilogram ağırlığına rağmen 0-100 kilometre hızlanmasını 7,6 saniyede tamamlıyor. Maksimum 217 kilometre hıza ulaşabilen hybrid Golf’ün yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 1,7 litre, maksimum menzili ise 940 kilometre.

Evlerde kullandığımız geleneksel duvar prizi aracılığıyla otomobilin tam olarak şarj edilmesi 3,5 saat sürüyor. Şarj ünitesinde yada şarj istasyonlarında bu süre 2,5 saate düşüyor.

İç mekanında daha çok mavi renk tercih edilen otomobilin 6,5 inç’lik multimedya panelindeki enerji akış ekranında, pil durumu, menzil, tüketim ve emisyon istatistikleri de izlenebiliyor.

Volkswagen, Golf’ün ürün yelpazesini CNG ve tam elektrikli versiyonlarıyla daha da genişletmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: