Türk yapımı Elektrikli Otomobil tüm hızıyla devam ediyor!

Türk yapımı Elektrikli Otomobil tüm hızıyla devam ediyor!

28 Mart 2014 0 Yazar: ElektrikliOto

Hisarlar grubunun Turkar’dan sonra ikinci önemli projesi olan Uzoq, Sanayi Bakanlığı tarafından yürütülen “Elektrikli Araç Teknolojilerinin Geliştirilmesi” projesinde 2. aşamayı da geçti.

Kullandığı ileri teknoloji seviyesi, uluslararası kalite standartları ve Türkiye’ nin sektöründe ilk Ar-Ge Merkezi ile her zaman bir adım ileride olan Hisarlar, Türkiye’ nin ilk 4×4 Arazi aracı TURKAR’ dan sonra şimdi de

Hisarlar, uluslararası pazarda rekabet edebilir bir Türk Otomobil markası oluşturmak amacıyla Gate Elektronik ile iş ortaklığı gerçekleştirdi ve Türkiye’de yıllardır yerli otomobil üretilmesi konusundaki arayışının neticesinde Sanayi Bakanlığı tarafından Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı kapsamında başlatılan “Elektrikli Araç Teknolojilerinin Geliştirilmesi” projesine Gate Elektronik ortaklığı olan BEGLER firmasının elektrikli otomobili UZOQ ile katıldı.

Birinci olan iş ortaklığına“teşvik desteği”verilecek olan projeye ilk aşamaya 20 proje katılmış ve UZOQ birinci aşamayı başarı ile geçmiş, 17-21 Şubat arasındaki 2. Aşama değerlendirmelerini de tamamlamış ve ilk yerli elektrikli otomobil olmak için yarışmaktadır.

Tamamıyla yerli proje ortaklığı ve yerli kaynakların kullanılması hedefi ile oluşturulan ve alanında uzman akademisyen ve firma katkılarıyla “Elektrikli Otomobil Geliştirme Projesi” hızla devam etmektedir.

Hisarlar CEO’su Zafer Türker, konuyla ilgili olarak: “Ülkemizin değerli akademisyen ve firmalarının yer aldığı Begler, Elektrikli Otomobil Geliştirme Projesi konsorsiyum çalışmalarını da başarı ile yürüterek, değerlendirme kapsamındaki hakem heyetine başarı ile proje sunumunu gerçekleştirmiştir. Bu proje sayesinde yaratılan rekabet sonucunda, ülkenin insan kaynağını en etkili şekilde kullanarak Türkiye’nin ilk yerli ve elektrikli otomobilinin hayata geçirilmesi hepimizin en büyük ve en güzel dileğidir.”dedi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: