HYbrid4 teknolojisi ‘Goldenes Lenkrad’ ödülünü aldı

HYbrid4 teknolojisi ‘Goldenes Lenkrad’ ödülünü aldı

19 Kasım 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Avrupa”daki en önemli ödüllerden biri olan Goldenes Lenkrad “Altın Direksiyon” Ödülü PSA Grubu tarafından geliştirilen HYbrid4 dizel hibrit teknolojisine verildi.

Avrupa’daki en önemli ödüllerden biri olan Goldenes Lenkrad “Altın Direksiyon” Ödülleri çerçevesinde, Çevre ödülü 9 Kasım’da Berlin’de dünyada ilk defa PSA Grubu tarafından geliştirilen HYbrid4 dizel hibrit teknolojisine verildi.

Auto Bild ve Bild am Sonntag okuyucuları ile 15 ülkenin önde gelen uzmanlarından oluşan jüri, ortak noktası otomobilin çevre üzerindeki izini azaltma konusundaki önerisi veya katkısıyla yıla damga vuran finalist 16 proje -araçlar, konseptler, teknolojiler- arasından bu teknolojiyi seçti.

Ödül, 9 Kasım’daki gala akşamı sırasında Markalar Direktörü Jean-Marc Gales’e verildi. Bu fırsatla, Jean-Marc Gales şu açıklamayı yaptı : “2010 yılında ödül alan elektrikli otomobilimiz Peugeot i0n’dan sonra arka arkaya ikinci sene bu ödülü almak büyük bir onur. Bu yeni Yeşil Direksiyon, PSA Grubu’nun CO2 emisyonlarını azaltmayı sağlayan teknolojilerdeki tarihi liderliğini kanıtlıyor. Hibrit dizel HYbrid4’ün, kendisinden önce HDi motor, Partikül filtresi veya geçen sene lansmanı yapılan stop&start e-HDi teknolojimizin olduğu gibi hızla pazarda referans haline geleceğine kesinlikle inanıyorum.”

HYbrid4 teknolojisi ile, PSA Grubu, termik dizel motorun çevresel performanslarını elektrik motorun üstünlükleriyle birleştirme cesaretini gösterdi. Yakıt tüketimi ve emisyon kazançları konusunda bir devrim – klasik bir dizel otomobile göre yaklaşık % 30 – ve kilometrede 100 gramın altındaki CO2 emisyonları elde edildi.

100 kilometrede 3,8 l için 200 bg’lik bir güç ve 99 gram CO2. Bu teknolojide ön takımda standart olarak partikül filtresine sahip 120 kw’lik (163 bg) bir dizel motor, arka takımda dört çekişli bir şanzımana izin veren 27 kw’lik (37 bg) elektrikli bir motor bulunuyor.

Kaynak: moralhaber.net

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: