Lexus’un çekici tasarıma sahip elektrikli aracı görücüye çıktı!

Lexus’un çekici tasarıma sahip elektrikli aracı görücüye çıktı!

17 Şubat 2022 0 Yazar: ElektrikliOto

Lexus yeni elektrikli otomobil modelini tanıtmıştı. Ailenin en güzel tasarıma sahip modeli ise Sedan. Bu tasarım elektrik dünyasına spor model araba böyle yapılır der cinsten.

Lexus, yaklaşmakta olan EV planları konusunda son zamanlarda çekingen davranmıyor. Aynı zamanda yeni Toyota bZ4X ve Subaru Solterra ile e-TNGA platformunu paylaşan RZ 450e crossover, yıl sonuna kadar devam eden satışlardan önce bu baharda tamamen görücüye çıkacak.

Toyota CEO’su Akio Toyoda’nın EV’lerin uygulanabilirliği ve onları desteklemek için gerekli altyapı konusundaki kamuoyundaki şüphelerine rağmen, Japon otomobil üreticisi ürün yelpazesine daha fazlasını eklemeye devam edecek. Lexus lüks bölümü için de aynı anlaşma mevcut.

Lexus, tamamen güçlü, doğal emişli bir V10 motorla çalışan bir süper otomobil olan ünlü LFA’nın ruhunu “canlandıracağını” söylediği çarpıcı elektrikli otomobilin ek fotoğraflarını da yayınladı. İsimsiz araç, ilginç bir şekilde, bir konsept olarak anılmamakta.


Daha da ilginci, bu EV süper otomobilinin Tesla’lar da dahil olmak üzere günümüz EV’lerinin çoğunda bulunan tipik lityum iyon teknolojisi yerine sözde katı hal pilleri alacağı. Toyota, yeni pillerin tek bir şarjla 692 km üzerinde bir seyir menzili sağlayacağını iddia ediyor.

Lexus, katı hal pil teknolojisiyle ilgili bir durum güncellemesi paylaşmadı. Performans açısından, sonuçlarda “düşük iki saniye aralığında” 0-60 mil / saat zaman var.


Lexus, süper otomobille birlikte, gelişmiş konsept tasarım aşamalarında, şık görünümlü bir sedan ve RZ’den daha büyük bir SUV olan diğer iki elektrikli otomobilin ek görüntülerini de yayınladı. Dört elektrikli aracın tamamı, markanın ” Lexus Electrified ” vizyonunu oluşturuyor.


LFA’nın halefine daha yakından baktığımızda, herkesin yakından takip edeceği model bu görünüyor. Uzun kaputuna, kısa arka güvertesine ve çarpıcı yan profiline dikkat edin.

Özellikle ilginç olan bir şey, arka camın tamamen camdan olmaması ve bunun yerini kameraların aldığına dair spekülasyonların olması.


Ayrıca egzoz ucu yok çünkü hepimiz nedenini biliyoruz. Toyota Supra’nın birkaç dokunuşunu görüyoruz ve bu tasarım tamamen kendine ait olsa da LFA’nın kendisine birkaç açıdan benziyor.


Umarım, Lexus önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla ayrıntıya ve daha da heyecan verici olan bir sonraki süper otomobiliyle ilgili resmi bir duyuru yayınlar.

kaynak:https://www.teknolojioku.com/otomobil/lexusun-cekici-tasarima-sahip-elektrikli-araci-gorucuye-cikti-620ad58bf11ac20b3f5813f3?p=2

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: