Mercedes’ten Tesla’ya rakip süper elektrikli otomobil

Mercedes’ten Tesla’ya rakip süper elektrikli otomobil

26 Ekim 2020 0 Yazar: ElektrikliOto

Ülkelerin otomotiv üreticilerini çevreci araçlar üretmeye teşvik etmesiyle birlikte otomotiv devleri de elektrikli araç piyasasına giriş yapmaya başladı. İddiaya göre Mercedes süper elektrikli otomobil konsepti geliştiriyor.

Mercedes yeni süper elektrikli otomobil modeliyle Tesla’ya rakip olacak
Tesla tarafından geliştirilen elektrikli araçlar ivmelenme ve performans konusunda içten yanmalı motora sahip markaları geride bırakıyor. Elektrik motorunun her devirde yüksek tork sağlayabilmesi ve herhangi bir dişli sistemine ihtiyaç duymaması bunun en büyük nedenlerinden biri arasında yer alıyor.

Mercedes, EQS ile birlikte S serisi modellerini yüzde 100 elektrikli hale getireceğini açıklamıştı. Automotive News tarafından yapılan habere göre Daimler CEO’su Ola Kallenius, Tesla ve Porsche tarafından geliştirilen süper elektrikli otomobil modellerine rakip olmak istiyor.

Daimler CFO’su Harald Wilhelm, ” Yeni bir ürün gamı geliştiriyoruz ve bu ürün gamı içerisinde dikkat çekici özelliklere sahip spor otomobiller de yer alacak. Günümüz trendlerine uyarak bunlardan birkaçını yüzde 100 elektrikli olarak piyasaya süreceğiz. ” ifadelerini kullandı.

Diğer markalara göre görece ucuz fiyat politikası sayesinde birçok otomotiv tutkunu tarafından sevilen Tesla, elektrikli araç konusunda öncü firmalardan biri. Şirketlerin yaptığı hamlelere bakıldığında süper EV olarak da bilinen süper elektrikli araba modelleri yakın gelecekte sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Ülkeler tarafından yeniden düzenlenen çevreci politikalar nedeniyle yüksek emisyon değerine sahip araçlar önemini yitirdi. Yüksek hacimli ve performanslı araçlarıyla da bilinen Mercedes, değişen politikalara ayak uydurabilmek için elektrikli araç konusuna daha fazla önem vermeye başladı.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: