NASA ile Nissan Otonom Otomobil Üretmek İçin Ortak Oldular

NASA ile Nissan Otonom Otomobil Üretmek İçin Ortak Oldular

12 Ocak 2015 0 Yazar: ElektrikliOto

Nissan ile NASA kendi kendine giden otomobil üretmek için 5 yıllık ortaklık imzaladılar.

Bugünlerde Customer Electronics Show’daki – CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) her otomobil üreticisi kendi kendine giden otomobil üretiyor. CES 2015’te şimdiye kadar Audi ve Mercedes kendi kendine giden otomobil konusundaki çalışmalarını gösterdi. Şimdi de Nasa ve Nissan güçlerini birleştirerek bu yarışa katılıyor.

Perşembe günü Japon otomobil üreticisi Nissan ile ABD Uzay Ajansı NASA otonom araç sistemleri geliştirmek üzere 5 yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını açıkladılar. Her ne kadar Nissan ve NASA birlikteliği tuhaf görünse de, otomobil teknolojisi konu olduğunda ortak bir geçmişe sahipler. Nissan 4 yıldır Leaf adında elektrikli otomobil üzerinde çalışırken NASA, Mars’ta çalışan elektrikli otomatik araçları üretmişti.

Silikon Vadisi’ndeki Nissan Araştırma Merkezi’ndeki ile NASA’nın Ames Araştırma Merkezi’ndeki bilim adamları sıfır emisyonlu otonom otomobillerini 2015 içerisinde Ames Araştırma Merkezi’nde test etmeyi amaçlıyorlar.

MilliyetTeknoloji.com

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: