Paris Otomobil Fuarı’nda Kia’dan 4 Yeni Model

Paris Otomobil Fuarı’nda Kia’dan 4 Yeni Model

24 Eylül 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Kia, Paris Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, 3.100 m²’lik standında toplam 32 farklı modelini sergiliyor.

Kia, fuarda yeni Carens ve yeni pro_cee’d’in dünya prömiyerini, Optima Hibrid ve makyajlı Sorento’nun Avrupa prömiyerini gerçekleştirecek.

Yeni Carens…

Kia’nın kompakt MPV modeli Carens, yeni yüzünü Paris Otomobil Fuarında gösterecek. Tepeden tırnağa yenilenen yeni Carens, modern ve dinamik ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı ve üretildi. Tamamen yeni bir platform üzerinde üretilen araç, üstün bir aerodinamiği, modern tasarımı, uzun dingil mesafesi ve yedi koltuğa kadar kapasite imkanları ile zarif ve geniş bir kullanım imkanı sağlıyor.

Yeni pro_cee’d…

Yeni Carens’in yanı sıra, Kia standında dünya prömiyerini gerçekleştiren bir başka model pro_cee’d olacak. Yeni pro_cee’d, bir önceki modele popülerliğini kazandıran sportif görünümü daha da ileriye taşıyor. Kia’nın Baş Tasarım Başkanı Peter Schreyer konuya ilişkin şunları söylüyor; “Bu araç, tepeden tırnağa duygu ve enerji taşıyor. İlk bakışta bile bu araca sadece sahip olmak istediğinizi değil, aynı zamanda kullanmak ve içinde olmak istediğinizi de hissediyorsunuz. Kia, şu anda kendine özgü bir tasarım macerası yaşıyor ve yeni pro_cee’d bu ileriye yönelik yolculuğa öncülük ediyor.”

2013 yılı ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan yeni pro_cee’d, 4.310 mm toplam uzunluk, 1.780 mm genişlik ve 2.650 mm dingil mesafesi ile 5 kapı hatcback kardeşiyle aynı boyutlara sahip.

Bu iki yeni modelin yanı sıra Avrupa lansmanı gerçekleştiren iki farklı model de bulunuyor.
Tamamen yeni 2.4 lt. 192 ps GDI motor seçeneğine sahip yenilenen Sorento ve eşsiz bir performans ve ekonomi karışımı vadeden yeni 2.0 litre Optima Hybrid benzinli.

Yenilenen Sorento….

Kia Sorento, yenilen kaporta tasarımı, daha da iyileştirilen yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon seviyeleri, daha iyi sürüş, yeni 2.4 litre GDI motoru, ileri teknoloji uygulamaları ve güvenlik özellikleri gibi pek çok önemli değişikliğe sahip.

Kia Sorento’nun, sis lambaları, ön ve arka tamponları, ön ızgarası, ön farları ve bagaj kapağı tamamen yenilendi. Yeni eklenen premium seçenekler arasında elektrikli, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, ısıtmalı ikinci sıra koltuk yastıkları, Bluetooth® hands-free sistemi, güneş ışınlarını yansıtan solar camlar ve üçüncü koltuk sırası için bağımsız klima gibi özellikler bulunuyor.

Yenilenen Sorento motor gamına 2.4 lt. 192 ps GDI benzinli, 2.2. lt. 197 ps TCI dizel ve 2.0 lt. 150 ps TCI dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği de eklendi.

Yeni Optima Hibrid…

Kia Optima Hibrid, Avrupa’da D segmentinde satılmakta olan ilk benzinli hibrid araç olma özelliğine sahip. Yeni Optima Hybrid 2.0 lt. , Avrupa pazarı için özel olarak üretiliyor. Kia Optima Hybrid 2.0 lt. benzinli, Kia’nın geliştirdiği, yenilikçi “paralel hibrid sistemini” kullanıyor. Yeni Optima Hibrid, 190 ps maksimum güç, 0’dan 100 kms hıza 9.4 saniyede ulaşım,192 km/s maksimum hız, sınıfının lideri yakıt ekonomisi (5.4 lt/100 km) ve 125 g/km CO2 emisyonu seviyesi gibi son derece etkileyici sonuçlar sunuyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Arama:

  • kia hibrit

Related Images: