Porsche elektrikli araçlarında şarj hızı ve verimini arttıracak

Porsche elektrikli araçlarında şarj hızı ve verimini arttıracak

22 Haziran 2021 0 Yazar: ElektrikliOto

Porsche, 15 dakikada şarj edilebilen ve yüksek verimli elektrikli araç bataryaları için Custom Cells ile ortaklık kurdu.

Enerji Günlüğü – Porsche, 15 dakikada şarj edilebilen ve yüksek verimli elektrikli araç bataryaları için Custom Cells ile ortaklık kurdu.Alman lüks otomobil üreticisi Porsche AG’nin CEO’su Oliver Blume, hızlı şarj edilebilen, yüksek performanslı elektrikli araç bataryaları geliştirmek üzere Alman batarya üreticisi Custom Cells ile ortaklık kurduklarını bildirdi. Blume’nin verdiği bilgiye göre, kurulan bu ortaklığın amacı elektrikli araçlarında kullanmak üzere 15 dakika içinde şarj edilebilen elektrikli araç bataryaları geliştirmek olacak. Geliştirilecek bataryaların 2024 yılından itibaren araçlara yerleştirilmesi ve bu yeni bataryaların gidilebilecek mesafeyi 100 km uzatması da öngörülüyor. Yeni batarya teknolojilerinin motor sporlarında test edileceği de belirtildi.2030’da Porsche’nin küresel satışlarının %80’inden fazlasının tamamen veya kısmen elektrikli modeller olacağı tahmin ediliyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: