Porsche elektrikli otomobil S E-Hybrid

Porsche elektrikli otomobil S E-Hybrid

05 Nisan 2013 0 Yazar: ElektrikliOto

Porsche’nin elektrikli arabası S E-Hybrid otomobil piyasasını adeta yerinden oynattı.

Porsche, Panamera serisinin son üyesi S E-Hybrid ile aynı otomobilde görmeye pek de alışık olmadığımız özellikleri tek kasada topluyor. Panamera S E-Hybrid, serinin şimdiye kadar üretilmiş hem en hızlı hem de en lüks hibrit spor otomobili olmasıyla dünya çapında da bir ilk.

Alman mühendisliğinin akılcı çözümleri bu modelde daha da öne çıkıyor. 416 beygir, twin-turbo, 3.0 lt, V6 motoruyla 0’dan 100 km’ye sadece 5.5 saniyede çıkan ve 270 km/s’ye kadar hızlanabilen yeni Panamera sadece elektrikli motoru ile de kullanılabiliyor. Li-ion bateri sayesinde azami hızı olan saatte 135 km ile şarj edilmeden gidebileceği mesafe 18 ila 36 km arasında değişiyor. 2014 model Porsche Panamera modellerinde 7 hızlı çift kavrama PDK vites sistemi standart olacak. Tasarıma gelince genişletilmiş hava kanalları, daha rahat ön ve arka koltuklar dışında çok ciddi bir değişiklik yapılmamış.

Porsche Panamera S E-Hybrid için Temmuz’a kadar beklemek gerekecek. Yarış otomobili hızında sedan lüksüne sahip olmak için ise 140 bin doları gözden çıkartmak gerekiyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: