Porsche’tan çift motorlu araç

Porsche’tan çift motorlu araç

29 Mart 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Elektrikli araçların uzun yol gidemedediği ve yavaş olduğu yanılgısını hız şampiyonları kırmaya çalışıyor.

Hibrit ve elektrikli otomobil modellerinin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Ancak buna rağmen bu tarz araçlara güvenemeyen büyük bir tüketici kitlesi ön yargılarını bir türlü atamadı. Elektrikli araçlara hâlâ güvenemeyen tüketicilerin ön yargılarını yenmek ise sektörün hız şampiyonlarına kaldı.

Elektrikli Hız Canavarı

Otomobil severler genelde elektrikli araçlarla hız yapamayacaklarını ya da uzun yola gidemeyeceklerini düşünüyor. Porsche firması yeni süper elektrikli araç konseptiyle bu konuda bir devrim yaratmayı kafayı koydu. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, 918 Spyder adlı araçta ön ve arka tarafta iki adet elektrikli motor bulunduracak.

Tek bir şarj ile 25 bin kilometre gidecek olan aracın 0-100 arası performansı ise 3.1 saniye olacak. 2013 yılında tanesi 845 bin dolardan satılacak olan yıldırım tadındaki elektrikli Porsche için firmanın hazırlıkları başladı.

Çift Motorlu Yıldırım

Firma bu araçla birlikte elektrikli spor otomobil pazarında devrim yapmaya hazırlanıyor. Firmanın yapım aşamasına geçirdiği aracın performansı ise 911’lere denk olacak.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: