Tesla bomba patlatmaya hazırlanıyor!

Tesla bomba patlatmaya hazırlanıyor!

04 Nisan 2015 0 Yazar: ElektrikliOto

Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk attığı bir tweet ile teknoloji ve otomobil tutkunlarını heyecanlandırdı.

Tesla Motors otomobil ve teknolojiyi bir araya getirdiği yeni nesil arabasının müjdesini şirket CEO’su Elon Musk’ın attığı tweeet ile duyurdu.

QKhOT_1427983757_5369

Tesla Motors 30 Nisan’da yeni bir model ile otomobil severlerin karışısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirket yekililerinden yapılan açıklamada vahşi bir arabadan ziyade geleceği tanımlayan oyunun kurallarını tamamıyla değiştirecek olan model olacağından bahsediyorlar.

Kelley Blue Book analisti Karl Brauer Tesla’nın lityum iyon pil alanında oldukça fazla yatırım yaptığını dile getirerek elektrikli arabalar konusuna ne kadar önem verdiklerini dile getirdi.

Başka bir analist Moorhead ise elektrikli arabalar için 2020 yılından önce kriterlere uygun bir model üretilebileceğini sanmadığını dile getirerek “Ben pil teknolojisinin kısıtlı olduğunu düşünüyorum yapılacak yeniliklerin daha kullanışlı bir teknoloji üzerinde yoğunlaşması gerektiğini düşünüyorum” dedi.
ELEKTRİKLİ MOTOSİKLET Mİ GELİYOR?

Analist Brauer’a göre Tesla’nın farklı bir tasarımla da karşımıza çıkabileceği yönde fikirleri olduğunu belirtiyor.

Brauer Tesla’nın yüksek hacimli araç yerine uzun menzil gidebilen sıradışı bir motosiklet tanıtabileceği yönünde. Brauer tüm bu soruların cevabını 30 Nisan’da göreceklerini dile getirdi.

Ayrıca Tesla’nın hisseleri atılan tweet’den sonra hızla yükselişe geçti

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: