Toyota ve Leaseplan hibrit için ortak oldu

Toyota ve Leaseplan hibrit için ortak oldu

13 Eylül 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Filo ve araç yönetim şirketi LeasePlan Corporation N.V, Toyota Avrupa ile kurumsal filo müşterilerine ”şarj edilebilen elektrikli hibrid” araçları sunmak için yeni bir ortaklık yaptığını duyurdu.

LeasePlan Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, anlaşma çerçevesinde Toyota’nın şarj edilebilen ilk elektrikli hibrid otomobili Prius Plug-in Hybrid, LeasePlan’in Avrupa’daki kurumsal müşterileriyle buluşturulacak, çevresel ve operasyonel faydaları anlatılacak ve test imkanı sunulacak.

LeasePlan’ın filosuna da dahil edeceği Prius Plug-in Hybrid üretim modeli, Frankfurt Motor Show’da sergilenecek.

Son 3 yılda kiralama yöntemiyle 200 adedi Avrupa’da olmak üzere dünyada 600 adet prototip Prius Plug-inHybrid’in test sürüşlerini gerçekleştiren Toyota, 2012 yılında ”Prius Plug-in Hybrid”i Avrupa pazarına sunmaya hazırlanıyor.

Toyota Avrupa, LeasePlan ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, alternatif enerjilerle çalışan araçlar konusundaki deneyim ve uzmanlığını paylaşacak. Dünyada 1,3 milyon araç ile en geniş filo portföylerinden birine sahip olan LeasePlan ise, ”Prius Plug-in Hybrid” ve şarj edilebilen elektrikli hibrid araç eknolojisinin (PHEV) daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlayacak.

Müşterilerine ”Prius Plug-in Hybrid”in çevreci ve operasyonel faydalarını da aktaracak olan LeasePlan, pazara sunulmasının ardından ”Prius Plug-in Hybrid”i de filosuna dahil ederek büyük kurumsal müşterilerine en yenilikçi çevreci filo çözümlerini sunma imkanı bulacak.

Toyota Avrupa Başkanı Didier Leroy, konuya ilişkin değerlendirmesinde, ”Aracın pazara sunulmasının ardından LeasePlan ile gerçekleştireceğimiz ortaklık filo müşterilerimize daha çevreci ve verimli bir ulaşım çözümü sunma taahhüdümüzü destekleyecektir” dedi.

Toyota’nın 3.3 milyon hibrid aracının dünyanın tüm yollarında olduğunu ifade eden Leroy, tanıtımını yaptıkları ”Prius Plug in Hybrid”in kurumlarının sürdürülebilir ulaşım, enerji tüketiminin düşürülmesi ve CO2 emisyonlarının azaltılarak hava kalitesinin iyileştirilmesi yolculuğunda yaptığı önemli bir adım olacağını vurguladı.

LeasePlan Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Vahid Daemi de Toyota ile işbirliği üzerinden sağlayacakları kazanımların global GreenPlan hizmetlerine de katkıda bulunacağını kaydetti.

http://www.haber7.com/haber/20110912/Toyota-ve-Leaseplan-hibrit-icin-ortak-oldu.php

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: