Toyota’dan yeni elektrikli otomobiller

Toyota’dan yeni elektrikli otomobiller

28 Haziran 2014 0 Yazar: ElektrikliOto

Dünyanın önde gelen markaları arasında yer alan Toyota, yeni elektrikli modellerini Kahramanmaraş’ta görücüye çıkardı.

(İHA) – Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Murat Akdağ ile Toyota Plaza Toymar Genel Müdürü Kadir Dalgıç’ın hazır bulunduğu toplantıda, elektrikli otomobiller vatandaşların beğenisine sunuldu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Murat Akdağ, Toyota’nın dünyanın en çok tercih edilen çevreci hibrit teknolojisinden 60 yıllık efsanevi arazi aracı teknolojisine kadar geniş bir ürün gamında inovasyonlara imza attığını belirterek, “Toyota AR-GE yatırımlarıyla bugünün ve geleceğin teknolojilerini belirleyerek otomotiv dünyasına liderlik ediyor.

Böylece markamız otomotiv endüstrisi, gelişmiş yeni teknolojiler ile birlikte enerji tasarrufu, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve karbon salımları gibi çevresel konularda olumlu katkılar yapmaya da devam ediyor. Bu sayede Toyota, 2014 Brandz’den değerli 100 küresel marka raporunda tüm otomobil markalarını geride bırakarak 2006 yılından bu yana 7’nci kez dünyanın en değerli otomobil markası seçiliyor” dedi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: