Quantcast

Seat ilk elektrikli aracını 2015’te üretecek

Seat ilk elektrikli aracını 2015’te üretecek

Volkswagen Grubu bünyesinde faaliyet gösteren İspanyol üretici Seat, yüzde 100 elektrikli Altea XL ve plug-in-hybrid teknolojili Leon prototiplerinin resmi bilgilerini açıkladı. Seat’ın bu iki yeni modelinin İspanya’da geliştirildiği belirtiliyor.

Seat 2015 yılında ilk yüzde 100 elektrikli otomobilini yollara çıkaracak. “Biraz geç kalmadı mı?” dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, günümüzde seri olarak üretilen yüzde 100 elektrikli otomobiller sokaklarda dolaşmaya başladı bile. Seat’ın elektrikli Altea XL’i ise şu an için sadece bir konsept. 2015 yılında yollara çıkacağı açıklanan Seat Altea XL Electric Ecomotive’in elektrikli motoru, 115 HP güç ve 270 Nm tork üretiyor. Otomobilin maksimum hızı ise 135 km/s olarak açıklanıyor.

Seat’ın ikinci yeniliği olan Leon TwinDrive Ecomotive modeli de şimdilik bir konsept araçtan öte değil. Hibrid teknolojili konseptte pilleri kabloyla şarj etmek de mümkün (plug-in-hybrid). Sadece pillerin enerjisi kullanıldığında maksimum 52 kilometrelik menzile sahip olan Leon TwinDrive Ecomotive, 120 km/s’lik maksimum hıza ulaşabiliyor. 100 km’de ortalama 1.7 litre benzin ve 18.5 kWh elektrik tüketen aracın maksimum hızı 170 km/s, karbondioksit salınımı ise 39 g/km.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica