“Yeşil” ortak BMW-Toyota

“Yeşil” ortak BMW-Toyota

03 Aralık 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

İki şirket lityum-iyon bataryaların geliştirilmesi de dâhil olmak üzere çevre dostu otomobil teknolojileri konusunda birlikte çalışacak.

İki otomobil yapımcısı Tokyo Otomobil Fuarı’nda gelecek nesil çevre dostu teknolojiler konusunda orta ve uzun vadeli işbirliği yapmak için bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Şirketler elektrikli ve hibrit otomobiller için lityum-iyon batarya teknolojileri konusunda ortak araştırmalar yapmak konusunda anlaştılar ve olası başka işbirliği projelerini belirleyip görüşeceklerini söylediler.

İşbirliğinin parçası olarak BMW Avrupa’da Toyota’ya dizel motorlar tedarik edecek.

BMW CEO’su Norbert Reithofer iki otomobil yapımcısının, buluş liderliklerini daha üst düzeye taşımak için güçlerini birleştireceklerini söyledi.

Reithofer yaptığı açıklamada “Toyota yüksek hacimli segmentteki önde gelen çevre dostu teknoloji tedarikçisi, BMW Grubu da en yenilikçi ve sürdürülebilir lüks otomobil üreticisi” dedi.

Reithofer Toyota’ya dizel motorlar tedarik etmenin BMW’nin motor ve güç aktarım organı sistemlerinin satışlarını arttırmaya yönelik planlarında yeni bir adım olduğunu belirtti.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: