“Yeşil” Suzuki modelleri

“Yeşil” Suzuki modelleri

19 Kasım 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Küçük otomobil uzmanı Japon şirketi Suzuki, yakında düzenlenecek 2011 Tokyo Otomobil Fuarı’nda “Büyük Bir Geleceğin Küçük Otomobilleri” adı altında üç yeşil kompakt otomobil tanıtacak.

Suzuki, Regina’yı “gelecek nesil küresel kompakt otomobile dair bir vizyon” olarak niteliyor.

İlginç tasarımlı Regina sadece 725 kilogram ağırlığında.

Aerodinamik tasarıma daha fazla odaklanılması ve hafif malzemeler kullanılması sayesinde aracın küçük bir benzinli motorla 100 kilometrede 3,2 litre gibi ultra düşük yakıt tüketimine ve 70 gr/km veya daha az CO2 emisyonuna sahip olması bekleniyor.

Q konsepti, öncelikli olarak şehir içi kullanımı için tasarlanmış, çok küçük, tamamen elektrikli iki kişilik bir araç. Yalnızca 2,5 metre uzunluğundaki küçük araba, motosiklet ile geleneksel otomobil arasında konumlandırılmış.

Aracın 1+1 koltukları genç aileler için iki arka çocuk koltuğu veya küçük iş yerleri için bir kargo kutusu şeklinde yapılandırılabiliyor.

Suzuki otomobilin yaklaşık 10 km menzile sahip olduğunu ve “alışveriş, işe gidip gelmek, doktora gitmek, çocukları taşımak ve günlük hayattaki bütün diğer kısa yolculuklar için bire bir olduğunu” söylüyor.


Suzuki Swift EV Hybrid Konsepti

Swift EV Hybrid şirketin Swift kompakt aracının yeni, “uzatılmış menzilli” bir türevi.

Bu araç küçük bir benzinli motora ve bir de elektrikli motora sahip ve enerji bir batarya paketinde depolanıyor.

Sadece elektrik gücüyle menzil 32 kilometreye kadar çıkıyor. Neredeyse üretime hazır görünen araç Japonya’da 2012’de piyasaya sürülebilir.

Suzuki Swift Sport

Suzuki fuarda, Eylül’de 2011 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni Swift Sport’un üretime hazır versiyonunu da sergileyecek.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25297509/

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: