Audi Dünya’nın En Küçük Elektrikli Otomobilini Yaptı

Audi Dünya’nın En Küçük Elektrikli Otomobilini Yaptı

24 Nisan 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Audi, Almanya’daki Nuremberg Oyuncak Fuarı’na özel, e-tron teknolojisiyle çalışan dünyanın en küçük elektrikli otomobilini üretti. Alüminyum ve karbon gövdeden 2.3 metre uzunluğunda ve 97 santimetre genişliğindeki Auto Union Type-C e-tron, saatte 30 kilometre hıza çıkabiliyor. Sınırlı sayıda üretilen oyuncak otomobil, 15 bin Euro’ya satılacak.

“Teknoloji ile bir adım önde” felsefesiyle hareket eden Audi, geleceğin teknolojisi elektrikli otomobiller için yaptığı araştırmaların sonuçlarını sergilemek için bu kez dünyanın en ünlü oyuncak fuarını seçti. Alman üretici, bu yıl 62’ncisi düzenlenen Uluslar arası Nuremberg Oyuncak Fuarı’na özel elektrikli oyuncak otomobil üretti. Audi’nin elektrikli araç çalışması e-tron’un minyatür örneği olan Auto Union Type-C, sadece 2.3 metre uzunluğunda.

Çocukların veya boyları 1.80 metrenin altında yetişkinlerin binebileceği otomobil, lityum-iyon pil kullanıyor. 1.5 beygir gücündeki motoru, 40 Nm’lik tork üretiyor. Evdeki prizlerde 2 saatlik şarjla 25 kilometre boyunca yol yapabilen Auto Union Type-C, saatte 30 km maksimum hıza çıkabiliyor. Koleksiyonerler için özel olarak sınırlı sayıda üretilen bu oyuncak otomobil, 15 bin euro fiyatla satılıyor.

 

http://www.audi.com.tr/tr/brand/tr/tools/news/pool/2011/january/audi_duenya_n_n_en.html

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: