BMW i8 Satış Fiyatı Açıklandı!

BMW i8 Satış Fiyatı Açıklandı!

26 Eylül 2014 0 Yazar: ElektrikliOto

Önümüzdeki yıl Temmuz ayında satışına başlanacak olan BMW i8 satış fiyatı açıklandı.

Alman otomotiv devi BMW’nin elektrikli spor otomobili i8, önümüzdeki yıl Temmuz ayında satışa çıkmaya hazırlanıyor.

120 bin Euro fiyat etiketi konulan otomobile şimdiden siparişleri almaya başlayan BMW; 100 siparişi geçtiklerini belirtirken, Kasım ayında satışa çıkacak olan bir diğer elektrikli otomobil i3’ün sipariş sayısı 200’ü geçtiği ifade edildi.

Ağırlık ve boyut olarak Audi R8 modelinden daha avantajlı durumda olan i8, dört kişilik bir spor otomobil. BMW’nin yeni nesil çizgilerini taşıyan model, düşük burun tasarımı, yukarı doğru açılan kapıları ve güçlü çizgileriyle dikkat çekiyor.

Toplamda 357 beygir güce sahip olan i8, arka kısımda yer alan 228 beygirlik 3 silindirli 1.5 lt benzin motoru ve önde 129 beygirlik elektrik motorundan gücünü alıyor. Hızı 250 km/s ile sınırlandırılan modelin 0’dan 100 km/s hıza çıkış süresi 4.4 saniye.

2014 yılı başında satışa çıkarılacak olan yeni BMW i8’in satış fiyatı 120 bin Euro’dan başlayacak. Araç önce Avrupa, ardından Kuzey Amerika pazarına sunulacak

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: