Cnr ve Renault Tüketicilere Yeşil Elektrik Sağlayacak

Cnr ve Renault Tüketicilere Yeşil Elektrik Sağlayacak

10 Ekim 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Renault Fransa Satış Direktörü Bernard Cambier ile yüzde 100 yenilenebilir elektrik üreticisi Compagnie Nationale du Rhône (CNR) Genel Müdürü Mathieu Bonnet`in, Lyon Uluslararası Otomobil Fuarı`nda işbirliği anlaşması imzaladıkları bildirildi.

Renault`dan yapılan açıklamaya göre, anlaşmayla, Renault elektrikli araç kullanıcılarının CNR`nin ürettiği yüzde 100 yenilenebilir elektrik ile “enerji ikmali“ yapmalarını sağlayacak akıllı şarj sistemi satışı, otomobilin kullanım ömrünün sonunda Renault elektrikli araç bataryalarının CNR tarafından ek enerji depolama olanağı olarak değerlendirilmesi, Renault üretim merkezlerine CNR tarafından “yeşil“ elektrik enerjisi temini hedefleniyor.CNR, elektrikli araç şarj sistemlerinin uzaktan yönetimi ile şirketin hidrolik, rüzgâr ve güneş enerjisiyle ürettiği elektriğin kullanıcıya sağlanmasını ve aynı zamanda Elektrik Dağıtım Şebekesinin dengesinin bozulmamasını sağlayan Move in PureTM sistemini geliştirdi. Move in PureTM sistemi, şirketin üretiminin rastlantısal kısmının uzaktan kumanda ile elektrikli araç bataryalarında depolanmasına olanak veriyor.Renault ve CNR sürdürülebilir elektrikli ulaşım sektöründe kilit oyuncu olma ortak hedefine sahipler. Renault yüzde 100 elektrikli araçlar tasarlıyor, üretiyor ve pazarlıyor. Bunların ilk ikisi, Fluence Z.E. ve Kangoo Z.E. Ekim ayının sonundan itibaren yetkili satıcılarda tüketicinin beğenisine sunulacak. CNR ise Renault`nun Z.E. ürün gamı için yeşil yakıt olabilecek nitelikte yenilenebilir elektrik enerjisi üretiyor, pazarlıyor, dağıtımını yönetiyor ve optimize ediyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: