Elektrikli otomobile inanılmaz özellik

Elektrikli otomobile inanılmaz özellik

02 Ocak 2015 0 Yazar: ElektrikliOto

Elektrikli otomobillerin kalesi Tesla firmasından, Roadster model araba sahiplerine çok güzel bir yılbaşı hediyesi geldi.

Tesla Roadster, piyasadaki ilk elektrikli araba değil fakat kesinlikle en başarılı olmuş elektrikli spor araba. Tesla firmasının sahibi ElonMusk’un ilk gözbebeği olan Roadster modeli, şimdi yeni yapılacak bir güncelleme ile, bir şarjdaki menzilini inanılmaz bir rakama çıkartıyor.

Musk’ın kendisinin Twitter’dan yaptığı duyuruya bakılırsa, TeslaRoadster bu güncelleme ile daha evvel 244 mil (392 kilometre) olan mesafesini 400 mil’e, yani yaklaşık 650 kilometre’ye kadar çıkartacak.

2008’de piyasaya çıkan TeslaRoadster, o zamandan beri popüleritesinin büyük kısmını daha sonraki başarılı bir başka elektrikli otomobil olan Model S’ye kaptırmış olsa bile, hala çok alaka görüyor. Aracın bataryasındaki bu güncelleme, Roadster’ı satın almış ilk 2,500 müşteriye ücretsiz yapılacak. Diğer müşteriler ise isterlerse ücreti karşılığı bataryadeğişiminden yararlanabilecekler.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: