Lüks Araba Devi Audi’den Yatırım Atağı

Lüks Araba Devi Audi’den Yatırım Atağı

02 Ocak 2015 0 Yazar: ElektrikliOto

Almanya’nın lüks otomotiv devlerinden Audi, 2019 yılına kadar model gelişimi ve teknoloji alanına daha fazla yatırım yapacağını açıkladı.

Almanyanın lüks otomotiv devlerinden Audi, 2019 yılına kadar model gelişimi ve teknoloji alanına daha fazla yatırım yapacağını açıkladı. Ingolstadt merkezli araba şirketinin yaptığı basın açıklamasına göre Audi önümüzdeki dört yıl içinde bu alanlara 24 milyar Euro ayıracak. Lüks araba kategorisinde önlerde yer alan Audi, daha tasarruflu ve verimi daha fazla olan motor üretip dünya genelinde araçların karbondioksit salınımı değerlerini tutturmak istiyor. Söz konusu yatırımdan İngolstadt ve Neckarsulm kentlerinin faydalanacağı belirtildi.Audi CEOsu Rupert Stadler, sürekli büyümenin en önemli hedefleri olduğunu ve elektrikli araba, hafif araç üretimi ve ağ kurumuna yatırım yaptıklarını ifade etti. Audi marka araçlardan bu yıl içinde 1,7 milyon adet satılması bekleniyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: