İnfiniti’den Frankfurt Otomobil Fuarı’na 6 Yenilik!

İnfiniti’den Frankfurt Otomobil Fuarı’na 6 Yenilik!

06 Eylül 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Performansla ruhun mükemmel uyumunu yakalayan Infiniti, 12 Eylül tarihinde başlayacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda mükemmelliğini bir kez daha sergilemeye hazır.

Frankfurt Fuarı’nda, ikisi lansman 6 ayrı etkinlikle yer alacak olan INFINITI’nin sürprizi ise Sebastian Vettel tarafından tasarlanmış FX modeli olacak. Infiniti Avrupa’ya gelişinin henüz üçüncü yılında olmasına rağmen önüne çok önemli büyüme hedefleri koyuyor ve Fuar’a ‘Büyüme Şimdi ve Burada Başlıyor’ sloganı ile katılıyor…

Performansla ruhun mükemmel uyumunu yakalayan Infiniti, 12 Eylül tarihinde başlayacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda mükemmelliğini bir kez daha sergilemeye hazır. Türkiye’de Bayraktar Grubu tarafından temsil edilen benzersiz Infiniti markası, Frankfurt’ta tam 6 ayrı etkinlikle adından çok söz ettirecek. INFINITI’nin Frankfurt Süprizi Sebastian Vettel tarafından tasarlanan FX serisi

Formula 1 dünya şampiyonu Sebastian Vettel tarafından dizayn edilen ve kendisi için özel üretilen Infiniti FX, 13 Eylül’de Frankfurt Fuarı’nda tanıtılacak. Tanıtımını bizzat Sebastian Vettel’in kendisinin yapacağı araç çok özel niteliklere sahip. Şimdiye kadar üretilen en hafif, en hızlı ve en aerodinamik FX olan Vettel’e özel seri, Redbull Racing takımı ile ortaklaşa yapılan modifikasyonlar sonrasında 300 km/s’lik hıza kolaylıkla çıkabiliyor.

İç tasarımında Vettel’in özel zevklerine yer verilen FX, alçaltılmış gövdesi ile şampiyona layık sportif bir havaya bürünmüş. Tamponlarda kullanılan led ışıklı ayrıntılar ve özel jantları ile dikkat çeken araçta 8 silindirli 5 litrelik bir motor kullanılıyor. Vettel’in kendi tasarladığı otomobili tanıtacağı özel şov 13 Eylül 2011 Salı günü saat 14. 15 itibarı ile www. infinitieurope. com adresinden canlı olarak izlenebilecek.

Hedef yüzde 10 pazar payı Avrupa’ya gelişinin sadece üçüncü yılında olmasına rağmen, premium segmentte fark yaratan Japon performans markası olan Infiniti, Avrupa için koyduğu yeni büyüme hedeflerini de Fuar’da açıklayacak. Infiniti’nin hedefi, 2016 senesinde premium segmentin yüzde 10’una sahip olacak şekilde pazar payını artırmak.

Infiniti Başkan Yardımcısı ve Ticaret Birimi Yöneticisi Toru Saito, konuyla ilgili şunları söylüyor: ‘Frankfurt Otomobil Fuarı bizim için çok önemli bir organizasyon, çünkü bize, önümüzdeki beş yılda nasıl büyüyeceğimizi anlatmaya başlama fırsatını veriyor. Bu, daha geniş bir Infiniti ürün yelpazesiyle ve yeni Infiniti Centre’larla müşterilerimize Infiniti’nin bir gerçeklik haline geldiğini ve yerinde bir tercih olduğunu göstermeyi planladığımız oldukça heyecan verici bir dönemin başlangıcıdır’.

INFINITI’nin 64. Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’ndaki 6 Önemli Etkinliği:

‘Geliştirilmesine yardımcı olan Sebastian Vettel’in ismini taşıyan yüksek performanslı FX konseptin dünya lansmanı Frankfurt’ta gerçekleşecek.

‘Çığır açan lüks kompakt otomobil Infiniti ETHERA’nın Almanya lansmanı da yine Fuar’da gerçekleşecek.

‘Infiniti’nin sponsorluğunu ve şu anki Dünya Şampiyonu ve Infiniti Global Marka Elçisi Sebastian Vettel’in şoförlüğünü yaptığı Red Bull Racing Formula 1 otomobilinin tanıtımı da yine Frankfurt’ta olacak.

‘Dünyanın en süratli hızlanabilen benzinli/elektrikli 162g/km aracı INFINITI M35h, Avrupa çapındaki başarılı lansmanının hemen ardından Frankfurt’ta yeniden sergilenecek.

‘Coupeler, sedanlar, convertible’lar ve crossover’lar da dâhil olmak üzere Almanya’da satılan altı Infiniti, bütün ürün yelpazesiyle Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

‘INFINITI Dijital Sanat Yarışması’nın 6 finalistinin eserleri Frankfurt Otomobil Fuarı Infiniti standında sergilenecek.

Yeni Büyüme Hedefi, Yeni INFINITI Centre’lar’

Infiniti Avrupa ve Ortadoğu Satış Operasyonları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bernard Loire, Fuar’la ilgili yaptığı açıklamada; ‘Ne olduğumuzu Alman halkına ve Avrupalı otomobil tutkunluklarına göstermek için bu fuar ve etkinliklerimiz biçim için çok önemli bir fırsat olacak.

Infiniti olarak Avrupa’da faaliyet gösterdiğimiz üç yıl boyunca çok sağlam temeller attık ve şimdi kurmuş olduğumuz ortaklıklar markamızı çok daha fazla geliştirmemiz için bize yardımcı oluyor’ dedi.

Bu yılın Haziran ayında, Nissan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Carlos Ghosn, Infiniti’nin hedefinin 2016’da premium pazar sektörünün yüzde 10’una sahip olmak olduğunu duyurmuştu. Infiniti aynı zamanda model sayısını da artırmayı hedefliyor. Kritik öneme sahip Avrupa pazarlarında Infiniti Centre’ları artırma hazırlığı yapan şirket, Almanya ve İngiltere’de yaklaşık 40’ar merkeze sahip olmayı planlıyor.

Japon Premium performans markası, katılım gösterdiği bu ilk Frankfurt Otomobil Fuarı’na, tüm otomobilleriyle, teknolojisiyle, sunmuş olduğu hizmetle ve Formula 1 partneri Red Bull Racing ve Global Marka Elçisi Sebastian Vettel ile kazanmış olduğu her başarıda artan itibarı ile katılmaktan büyük bir coşku ve mutluluk duyuyor.

Infiniti standı, 3. 1 numaralı salon A17 salonunda olacak. Infiniti basın toplantısı 13 Eylül Salı günü saat 14: 15’te gerçekleştirilecek.

INFINITI’nin Frankfurt Fuarı’ndaki Yıldızları

Infiniti ETHEREA konsepti Frankfurt Fuarı, Alman kamuoyunun Infiniti’nin geleneksel konseptlere meydan okuyan premium otomobil konsepti hakkında bir yargıya varması için önemli bir fırsat olacak. ETHEREA hakkında şu ana kadar Avrupa’nın diğer yerlerinden gelen bildirimler hep son derece olumlu.

Infiniti’nin simgelediği her şeyi ‘ ödünsüz hibrit gücü ve maksimum sürüş keyfi dahil ‘ sadece 4, 4 metre uzunluğundaki bir otomobilin içine sığdıran ETHEREA, dinamik bir karaktere ve sınıfında hiçbir otomobilde bulunmadığı kadar tek-hacim (mono-form) formuna yakın son derece estetik bir gövdeye sahip.

Infiniti M35h

Avrupa genelinde satışına başlanmasından sadece birkaç gün sonra Frankfurt’ta sergilenen M35h, Infiniti’nin en yeni otomobili, ilk hibridi ve aynı zamanda markanın çıkardığı en hızlı ve temiz model. M35h, Infiniti’nin bilinen Alman modellerinin yerini alacak ilk sedan otomobili, M’in hibrit bir versiyonu olup güç ve etkinlik bakımından sektöre yeni kıstaslar getirecek.

Yeni-nesil hibrit teknolojisi olan M35h, 364PS gücü ile markasının ‘İlham Veren Performansı’nı şimdiye kadar olmadığı şekilde yükseklere çıkarıyor, buna karşılık CO2 emisyonu ise sadece 162g/km. Fiyatı, dengi bir dizel Infiniti M modelinin fiyatından çok az daha yüksek olan M35h, M37 VP benzinli ve M30d V6 dizel modelleriyle birleşerek Avrupa’da şimdiye dek sınıfında hiçbir üreticinin yapamadığı üçlü bir takımın parçası oluyor.

Infiniti G, EX ve FX Hepsi de karizmatik V6 benzinli motora sahip olan G37 Coupé, G37 Sedan ve G37 Cabriolet 2012 yılına özel en son ve en yenilenmiş halleriyle Fuar’da boy gösteriyor. Artık V6 benzinli motorun yanı sıra yenilenmiş V6 dizel gücüyle de mevcut olan EX coupé-crossover, diğer üreticilerin formülünü kopyalamakta hiç vakit kaybetmemelerine rağmen kompakt spor 4×4 otomobiller için bir örnek oluşturmaya devam ediyor.

SUV’lar arasında spor bir otomobil olan FX Avrupa’da en popüler Infiniti’ler arasında yer alıyor; görkemli FX50S Premium ise bazı pazarlarda markanın en çok satan otomobili durumunda. Dizel veya benzinli üç motoru, beş yıldızlı ekipmanı ve ‘Şeritten Ayrılma Uyarısı’ da dahil gelişmiş güvenliği ile FX bir güçten diğerine gitmeye devam ediyor.

Infiniti Dijital Sanat Yarışması Yeniçağda dijital teknoloji, geleneksel sanat formlarını değişik hallere dönüştürüyor. Frankfurt Fuarı’nın ziyaretçileri bunun nasıl yapıldığını Infiniti standında görme şansına sahip olacaklar. Markanın; müzik, hologram, 3-boyutlu harita, etkileşimli uygulamalar ve sanal gerçeklik gibi alanlarda dijital sanata öncülük etme arayışını somut hale getiren yarışma sonuçlandı.

Kazanan eserlerin hepsi Frankfurt’ta sergilenecek. Infiniti için, Dijital Sanat Yarışmasını organize etmek, yaratıcı olanakların sınırlarının test edilmesi için tasarlanmış bir araştırma projesi niteliğinde.

INFINITI Hakkında

Japon premium otomobil markası INFINITI, markasının söz verdiği ‘ilham veren performans’ konseptini, canlandırıcı performansı, hisleri ayağa kaldıran tasarımı ve ileri teknolojisiyle sedanlar, coupèler, arazi otomobilleri ve birden fazla sınıfa mensup modellerden oluşan geniş bir ürün yelpazesinde yansıtıyor.

Dünya çapına dağılmış özel INFINITI Centre’lar ağı aracılığıyla yeni ürünlerini pazara sunmaya devam eden INFINITI, müşterilerine otomobile sahip oldukları sürenin tamamı boyunca olağanüstü bir konukseverlik vaat ediyor. Benzersiz INFINITI dünyasını anlatan sözcüklerden biri olan ve INFINITI’nin marka dergisine adını veren Adeyaka ise Japonların bir şeyi çok beğendiklerinde kullandıkları bir sözcük ve ‘Dünyadaki tüm renkleri görebilme özgürlüğü’ anlamına geliyor.
OtomobilGazetesi.com

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: