Küçük şehirliden Elektrik alacaksınız

Küçük şehirliden Elektrik alacaksınız

26 Aralık 2014 4 Yazar: ElektrikliOto

Elektrikli araç teknolojisinde başat rol oynayan Renault’nun ZOE modeli Türk tüketicisiyle buluştuğu günden itibaren sektöre pozitif bir katkı sundu.

ZOE, kullanılması kolay ve eğlenceli bir araç. Özel direksiyonu, lastikleri ve amortisörleri ile elektrik motorlu araçlara özgü bir şasiye sahip. Araç, her tip yolculuklarda kullanılabilecek güven verici bir otomobil. Bir elektrik motorlu araç olarak sessiz olmakla birlikte; hiçbir motor sesi ya da titreşim olmadığından dinlendirici özelliği ile ayırt ediliyor.

220 NM TORK ÜRETİYOR

Elektrik motoru, bütün kullanım aşamalarında enerji verimliliği sağlıyor. 65 kW (88 bg) neredeyse hemen, bir saniyenin yüzde birinden daha kısa bir sürede, güçlü bir ivmelenme ve kalkış ile 220 Nm değerinde maksimum tork üretiyor. 0’dan 50 km/s hıza çıkmak sadece dört saniye alıyor. ZOE, sürüş tarzına ve hava koşullarına bağlı olarak günlük kullanımda 100 ila 150 kilometrelik değerleri ile kendi sınıfında en yüksek menzili sunuyor. ZOE’nin 200 km’den fazla (210 km) onaylanmış NEDC döngüsü menzili sunan tek seri üretim elektrik motorlu otomobil olması da bunun bir kanıtı.

66 BİN 500 LİRAYA SATIŞTA

ZOE, Renault patentli Caméléon™ şarj ünitesi ile donatılan ilk elektrikli araç. Akıllı şarj ünitesi farklı mevcut şarj güçleri ile uyum sağlıyor. Bu inovasyon ZOE’nin standart şarj (4 – 10 saat), hızlandırılmış şarj (1 saatte %80) veya hızlı şarj (30 dakikada % 80) modlarında şarj edilmesini sağlıyor. Pil kirası hariç aracın fiyatı ise 66 bin 500 lira.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: