Pamukkale’ye Sadece Elektrikli Otomobiller Girebilecek

Pamukkale’ye Sadece Elektrikli Otomobiller Girebilecek

30 Mayıs 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili Renault Fluence Z.E, sadece elektrikli otomobillerin girmesine izin verilen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki beyaz cennet Pamukkale’de tanıtıldı.

Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili Renault Fluence Z.E, sadece elektrikli otomobillerin girmesine izin verilen unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki beyaz cennet Pamukkale’de tanıtıldı.

Türkiye’de üretilen ve mayıs ayı başında satışına başlanan Renault’nun elektrikli otomobili Fluence ZE’nin tanıtımı, beyaz travertenleri ile ünlü Pamukkale’de gerçekleştirildi.

Pamukkale Kocaçukur mevkisinde 10’a yakın elektrikli otomobille yapılan tanıtıma Renault Genel Müdürü İbrahim Aybar, Denizli Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Renault Denizli Bayisi Sadıkoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin, İstanbul’dan bazı gazetelerin köşe yazarları ve davetliler katıldı.

Beyaz travertenlere karşı otomoobillerle fotoğraf çektiren davetlilerin yanında, Pamukkale’ye gelen yerli ve yabancı turistler de otomobilleri inceledi.

-İbrahim Aybar-

Renault Genel Müdürü İbrahim Aybar, gazetecilere yaptığı açıklamada, elektrik motorlu otomobili, artık mayıs ayı başından itibaren Türkiye’de de pazara sürdüklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın istifadesine sunduk. Bu, tarihi bir başlangıç. Çünkü bu araç, sadece elektrik enerjisi kullanıyor, sadece elektrik motoru var. Kullanırken hiçbir çevre kirliliği oluşturmuyor, sıfır karbondioksit, sıfır gaz. Dolayısıyla son derece çevreci, mutlak çevreci bir otomobilden bahsediyoruz” dedi.

Pamukkale’de özel bir nedenle bulunduklarını ifade eden Aybar, “Çünkü Denizli Valiliğimiz, önemli bir gelişmeyi başardı. Bulunduğumuz, dünya için çok önemli bir doğal zenginlik, doğal güzellik olan Pamukkale’de bundan sonra sadece sıfır salımlı, yani mutlak çevreci otomobiller içeride olabilecek. Bugün bunun bir başlangıcı yapılıyor. Dolayısıyla buna uygun şu anda Türkiye’de ürettiğimiz tek araç bu bildiğiniz elektrik motorlu Fluence. Onun için bu Fluence filosuyla buraya geldik” diye konuştu.

Yeni bir teknoloji olduğu için daha hedef konuşmadıklarını dile getiren Aybar, “Mühim olan algı düzeyini oluşturmak. Bu otomobilin son derece çevreci, bunun yanında yüksek teknolojiye sahip ve aynı zamanda şehir içi kullanımında son derece ekonomik olan işletme şartlarını insanlarımıza bir yerde algılatmak için çalışıyoruz. Ama ilk ilgiler, özellikle ilk izlenimlerden aldığımız bilgi, yüksek ilgi var” dedi.

Renault Denizli Bayisi Sadıkoğulları Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin de, elektrikli otomobillerin satışına başladıklarını belirterek, ilk müşterilerinin bir elektrik dağıtım şirketi olduğunu söyledi.

– DENİZLİ

http://www.haberler.com/pamukkale-ye-sadece-elektrikli-otomobiller-3661490-haberi/

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: