Tesla Model 3 En Ucuz Elektrikli Otomobil Olacak

Tesla Model 3 En Ucuz Elektrikli Otomobil Olacak

13 Şubat 2016 0 Yazar: ElektrikliOto

Tesla Model 3 en ucuz elektrikli araç olacak. Bu açıklama Tesla Motor’sun CEO’su Elon Musk’tan geldi. Benzinli, dizel ve Lpg yakıtları ile hareket eden araçları reddederek sadece elektrikli araç üretimi yapan Tesla Motors yeni Model 3 için 31 Mart’ı işaret etti.

Sınıfında yer alan Audi A4, Mercedes C Serisi ve Bmw 3 Serisine elektrikli motoru ile rakip olacak olan Tesla Model 3 için 35.000 Dolar fiyat etiketine sahip olacağı iddiası da yer alıyor. ABD merkezli olan Tesla Motors, Model 3’ü ülkesindeki teşvik primleri ile 25.000 Dolardan da satışa sunulabilir.

Önümüzdeki ay tanıtımı yapılacak olan Tesla Model 3 için Tesla Motors Panasonic ile ortak bir batarya şirketi de kurdu. Daha kısa şarj süresi ile daha uzun mesafe kat etmek isteyen Tesla Motors Gigafactory batarya fabrikası ile bataryalarını da kendisi üreterek yatırımlarını artırıyor.

Tesla Motors kurulduğu günden beridir yaptığı yatırımlar ve ürettiği araçlar ile gündeme gelirken 2015 yılı boyunca 25.000 adet satılan Model S, firmanın %30’luk payını oluşturuyor. Tesla Motors 2015’in son çeyreğinde yaptığı satışlarla 179 milyon Dolar gelir de elde etti.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: