Tesla’nın Otopilot Özelliği İstanbul Trafiğinde Denendi!

Tesla’nın Otopilot Özelliği İstanbul Trafiğinde Denendi!

14 Kasım 2015 0 Yazar: ElektrikliOto

esla’nın Model S serisi araçlarına getirdiği güncelleme ile eklenen otopilot özelliği bir Türk Tesla kullanıcısı tarafından İstanbul Trafiğinde denendi.

Elektrikli araç denilince akla gelen ilk firma olan Tesla, bir süredir farklı modeller ile elektrikli araçları ile karşımıza çıkıyor. Şu andaki lüks serisi olan ve bizim de IFA için Berlin’e gittiğimizde kısa bir inceleme şansı yakaladığımız Model S için firma tarafından OTA yoluyla dağıtılan güncelleme ile bu araçlara otopilot özelliği eklenmişti.

Sizin herhangi bir şekilde müdahalede bulunmanıza gerek kalmadan kendi kendine giden Tesla Model S için “Hadi seni bir de İstanbul trafiğinde görelim aslanım” diyenleriniz belki olmuştur. İşte bu noktada YouTube üzerinden test videosunu yayınlayan bir Türk kullanıcı Tesla’nın İstanbul trafiği deneyimlerini bize aktarıyor.


İzzet Nommaz ismi ile paylaşılan videoda Nommaz’ın Tesla Model S aracıyla TEM otoyoluna çıktığı sırada otopilotu aktif ederek seyehatini telefonu ile kaydetmiş. (Tabii otopilot olunca rahatlıkla telefon da kullanılabiliyor) Görünüşe göre hiçbir sıkıntı yaşamayan Tesla, ilk etapta İstanbul’da başarılı diyebiliriz.

Ancak asıl merak edilen yoğun trafiğe denk geldiğinde ve dur kalk işini kısa aralıklarla yapması gerektiğinde nasıl bir tepki vereceği oldu. Bakalım, İzzet bey belki bununla ilgili de bir video çekerse bizler de görebiliriz.

Ayrıca aşağıdan vakti zamanında çekmiş olduğumuz incelememizi görebilirsiniz.;

http://www.webtekno.com/otomobil/tesla-otopilot-istanbul-h12282.html

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: