Toyota elektrikli şehirli aracını test ediyor

Toyota elektrikli şehirli aracını test ediyor

28 Mart 2014 0 Yazar: ElektrikliOto

Testlerine Tokyo’da başlanan Toyota i-Road üç tekerlekli yapısıyla dikkat çekiyor.

Toyota özellikle şehir yollarında gelecekteki otomobillerin nasıl olacağı konusunda şimdiden fikir veren kişisel mobilite aracı i-Road konseptinin trafikteki testlerine başladığını duyurdu.

Tokyo’da elektrikli aracın etkinliğini ölçmek ve kentsel alanlardaki kullanımını tespit etme amacı ile yapılacak testlere fikir liderleri ve uzmanların da dahil olduğu 20 kişi katılacak. Testlerde 10 araç kullanılacak.

2013 Tokyo Otomobil Fuarı’nda konsept model olarak tanıtılan Toyota i-Road’un, motosikletlerin sağladığı manevra kabiliyetini, otomobillerin sunduğu konfor ve denge ile birleştirdiği iddia ediliyor. Toyota, Tokyo’da gerçekleştirilecek testlerde elektrikli aracının verdiği sürüş hissini, kullanıcı memnuniyetini, kullanım kolaylığını ve kentlerde kişisel sürdürülebilir ulaşıma katkısını ölçümleyecek.

Toyota i-Road, iki elektrikli motora, 2.345 mm uzunluğa, 1.455 mm yüksekliğe ve 870 mm genişliğe sahip. Araç, 50 km menzili ile de dikkat çekerken, birkaç saatte normal bir prizden şarj edilebiliyor.

Haber: Ege Geçyatan

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: