Toyota’nın “Sürdürülebilir” Başarısı…

Toyota’nın “Sürdürülebilir” Başarısı…

06 Şubat 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

2012 Davos Dünya Ekonomik Forumu sona ererken, dünyanın farklı ülkelerinden uluslararası şirketleri içeren “Corporate Knights Global 100 Başarılı Sürdürülebilir Şirketler” listesi de açıklandı. Toyota, 22 ülkeden farklı markalar arasında dünyanın sürdürülebilir 100 başarılı kuruluşunu belirlendiği sıralamada otomotivde 1. olurken, toplamda 21.nci sıraya yerleşti.

Global 100 listesinin oluşturulduğu kriterler arasında, enerji, karbon, su ve atık verimliliği gibi çevresel etkilerin yanı sıra liderlikte çeşitlilik, ücret politikaları ve çalışan bağlılığı, ödenmiş vergiler, güvenlik politikaları, sürdürülebilirliğe yapılan yatırımlar, inovasyon kapasitesi gibi faktörler yer alıyor.

Çevreci ve inovatif araç teknolojileri konusunda lider otomobil üreticisi Toyota, 360 derece sürdürülebilir ulaşım yaklaşımı ürün tasarımı ve geliştirmeden üretimine, aracın satışından kullanımına ve geri dönüşümüne kadar her aşamada sürekli iyileştirme çalışmaları yapıyor. Dünyanın ilk seri üretim elektrikli hibrid otomobili Prius’un da yaratıcısı olan Toyota, dünya çapında 3,5 milyon adedin üzerinde hibrid araç satışı ile hibrid teknolojisinin de lideri konumunda.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: